Apple AR Çalışmalarında Carl Zeiss Ortaklığı!

Apple, artırılmış gerçeklik-AR gözlük çalışmalarında, Carl Zeiss ile ortak bir süreç devam ettiriyor olabilir. İşte Apple AR ile ilgili detaylar!

Apple AR

Apple’ın artırılmış gerçeklik yani AR çalışmaları konusunda ne derece ilgili olduğu çıkarımı, sık sık Apple CEO’su Tim Cook’un açıklamalarından yapılmaktaydı. Şimdi de Apple AR çalışmalarında, Carl Zeiss ile ortak bir çalışma yürütüldüğüne dair iddialar ortaya atıldı.

Apple, AR gözlük için Carl Zeiss ile çalışıyor!

Robert Scoble ismi tarafında iddia edilenlere göre Apple, Carl Zeiss ile birlikte artırılmış gerçeklik çalışmaları sürdürüyor. Bir dönem, Nokia’nın akıllı telefon modelleri ile başarılı kamera setleri ortaya koyan Carl Zeiss, bu nedenle Apple’ın çalışmalarındaki ikinci isim olabilir.

Google Glass
Google Glass

Genel anlamda, Google Glass benzeri bir Apple AR gözlük modeli üzerinde çalışıldığına dair bilgiler de gündeme geliyor.

Son olarak hatırlatmak gerekirse Apple CEO’se Tim Cook, birçok defa AR teknolojisi ile ilgili açıklamalarda bulunmuş ve artırılmış gerçekliğin, sanal gerçekliğe kıyasla çok daha önemli ve farklı bir noktada olduğunu dile getirmişti.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.