Apple App Store, Google Play Store’u İkiye Katladı!

Android ve iOS arasındaki mücadele, uygulama mağazaları üzerinden de yoğun bir şekilde devam ediyor. Yeni gele bilgilere göre App Store farkı açıyor!

Tim Cook

Apple App Store ve Google Play Store uygulama mağazaları arasındaki rekabet, her geçen gün artıyorken Apple CEO’su Tim Cook, rekabetin ne derece aralandığına dair bir açıklamada bulundu. Cook’un verdiği bilgilere göre App Store uygulama sayısı ile Play Store’u ikiye katlamayı başardı.

App Store, Play Store’dan 2 kat daha fazla uygulama sunuyor!

Kısa bir süre önce Apple, 78.3 milyon adet iPhone satışı gerçekleştirdiğini duyurmuş ve Apple markasının yüzde 69’luk satışlarının iPhone’lardan oluştuğunu açıklamıştı. Durumun böyle olması da hem şirket, hem kullanıcı, hem de uygulama geliştiricileri için App Store uygulama mağazasının önemi apayrı bir noktaya taşıyor.

Apple App Store ve Google Play Store

Bunlarla beraber de Apple CEO’su Tim Cook, an itibariyle App Store’daki uygulama sayısının 2.2 milyon barajını geride bıraktığını söyledi. Üstelik Tim Cook, App Store ve Google Play Store karşılaştırmasına yönelik bir bilgi de paylaştı. Buna göre Apple App Store, 2.2 milyon adetlik uygulama sayısı ile Google Play Store’u ikiye katlamayı başardı.

App Store, Apple’a 7 milyar dolar’dan fazla gelir sağladı!

Tüm bunların dışında App Store’un Apple’a 7.17 milyar dolar gelir elde ettiği bilgisi de ortaya çıkınca, aslında Apple için iPhone ve iPad kadar App Store’un da ne derece önemli olduğunu yinelenmiş oldu.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here