App Store

Geçtiğimiz yıl Apple tarafından App Store için uygulama geliştiricilere sözü verilen App Store üyelik sistemi ve komisyon iyileştirmesi, resmi olarak yürürlüğe kondu. Yeni App Store üyelik dönemi, beraberinde yeni uygulama ücretlendirmelerini de getirecek.

Ayrıca Bakınız:

App Store’da üyelik dönemi başlıyor!

Yenilenen App Store politikası ile ilk olarak, bir yılı aşkın geliştiricilerin ödemelerinde iyileştirmeler yapılacak.

App Store

Şu an için Apple, ücretli uygulamaların %30’luk dilimini kendi alırken, kalan yüzdeyi uygulama geliştiricisine veriyor. Yenilenen App Store politikasından sonra, ilk yılın ardından Apple’ın aldığı ücretli uygulama komisyonu, %15 dilimine düşecek.

Öte yandan yeni App Store politikası ile ücretli uygulamaların deneme süreli yayınları yapılabilecek. Böylece kullanıcılar, ücretli uygulamaları satın almadan önce deneme süresi boyunca uygulamaları test edebilecekler.

Bir diğer önemli App Store yeniliği ise, ücretli üyelik sistemi üzerinde kendini gösteriyor. Yenilenen App Store politikası ile artık geliştiriciler, App Store üzerinde aylık ödemeli uygulamaların satışını yapabilecekler.

Söz konusu App Store politika güncellemesi, an itibariyle aktif olmuş durumda. İlerleyen dönemlerde App Store uygulamalarında, bahsi geçen yenilikler kendini göstermeye başlayacaktır.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here