fbpx
Haber Tekno Sosyal Medya

Apple, App Store’da Ücretli Üyelik Sunan Uygulamalara İzin Vermeye Başladı!

App Store

Haberler

Apple, App Store’da Ücretli Üyelik Sunan Uygulamalara İzin Vermeye Başladı!

Apple, App Store politikasını güncelledi. İşte Apple tarafından değiştirilen yeni App Store politikası ile ilgili tüm detayları!

Geçtiğimiz yıl Apple tarafından App Store için uygulama geliştiricilere sözü verilen App Store üyelik sistemi ve komisyon iyileştirmesi, resmi olarak yürürlüğe kondu. Yeni App Store üyelik dönemi, beraberinde yeni uygulama ücretlendirmelerini de getirecek.

Ayrıca Bakınız:

App Store’da üyelik dönemi başlıyor!

Yenilenen App Store politikası ile ilk olarak, bir yılı aşkın geliştiricilerin ödemelerinde iyileştirmeler yapılacak.

App Store

Şu an için Apple, ücretli uygulamaların %30’luk dilimini kendi alırken, kalan yüzdeyi uygulama geliştiricisine veriyor. Yenilenen App Store politikasından sonra, ilk yılın ardından Apple’ın aldığı ücretli uygulama komisyonu, %15 dilimine düşecek.

Öte yandan yeni App Store politikası ile ücretli uygulamaların deneme süreli yayınları yapılabilecek. Böylece kullanıcılar, ücretli uygulamaları satın almadan önce deneme süresi boyunca uygulamaları test edebilecekler.

Bir diğer önemli App Store yeniliği ise, ücretli üyelik sistemi üzerinde kendini gösteriyor. Yenilenen App Store politikası ile artık geliştiriciler, App Store üzerinde aylık ödemeli uygulamaların satışını yapabilecekler.

Söz konusu App Store politika güncellemesi, an itibariyle aktif olmuş durumda. İlerleyen dönemlerde App Store uygulamalarında, bahsi geçen yenilikler kendini göstermeye başlayacaktır.

Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Haberler

Üste çık