Apple, Amerika’da Yükseliyor! Çin’de Durum İyi Değil!

iOS ve Android pazar paylarında, dünya genelinde ciddi bir değişim meydana geliyor. İşte son yayınlanan analizlere göre iOS ve Android rekabeti!

ios vs andorid

Android ve iOS arasındaki mücadelede, gelen son bilgilere göre dengelerde değişim meydana geliyor. Son aktarılan Android ve iOS satışlarını ortaya çıkaran analizlerdeki oranlara göre Apple, halen daha Birleşik Devletler pazarında yükselişini korumaya devam etse de öyle görünüyor ki Uzak Doğu pazarında işler pek de beklendiği gibi gitmiyor.

Android ve iOS dengeleri değişiyor!

Kantar World Panel tarafından yayınlanan ülkelere göre Android ve iOS satışlarındaki oranlara göre Apple, Birleşik Devletler pazarında kısa vadede Android ile arasını kapatmaya başlamış. Halen daha yüzde 55.9 oranını Birleşik Devletler’de Android elinde tutuyor olsa da Apple, iOS oranını yüzde 42 seviyesine yükseltmeyi başarmış.

android vs ios

Öte yandan dünyanın en büyük pazarlarından olan Çin pazarında ise Apple, bir yıllık süre zarfında iOS tarafında 8.9 oranında bir gerileme yaşamış durumda. Android ise bu süre zarfında, yüzde 9.3 oranında bir kazanım elde etmiş.

android vs ios

Japonya’da da durum, Çin ile benzerlik gösteriyor. Avustralya’da ise Android platformu, iOS platforumda göre çok daha hızlı bir artış kat etmeyi başarmış.

Öyle görünüyor ki Apple’ın iOS ile elde ettiği ezici pazar üstünlüğü, ciddi anlamda bir değişim yaşıyor ve dengelerde dikkate değer bir farklılık kendini gösteriyor. Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus ön siparişleri ile ilgili gelen bilgilerin de çok ciddi bir konumda yer alması, Apple’ın yıl sonuna kadar önemli bir yüzde kaybedeceğine dair etkili bir işaret oldu.

Ülkelere göre Android ve iOS kullanım oranları:

android vs ios

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here