İçinde bulunduğumuz Nisan ayının başlarında gelen haberler, Apple ın yeni nesi iPhone’lar için kullanacağı A9 işlemcilerin üretimini Samsung un üstleneceği yönündeydi. Şimdi ise KGI analistlerinden Ming-Chi Kuo, Apple ın yeni nesil iPhone’lar için kullanacağı A9 işlemcilerin %30’luk kısmının Tayvanlı yarı iletken sağlayıcısı TSMC firması tarafından üretileceği yönünde açıklamalarda bulundu.
Apple A9 İşlemcilerin 30 luk Kısmını TSMC Üretebilir - habertekno -

Şu an Samsung, kendi Exynos işlemcileri için 14 nm üretim teknolojisini kullanmakta. Ancak TSMC için söylentiler şu an 16 nm üretim sürecinde olduğu yönünde. Durumun böyle olması da suları bulandırıyor. Zira TSMC firmasının 16nm üretim süreci, Apple ın beklentilerini karşılayamamakta.

Aslında A9 üretim süreci ile ilgili çok fazla bilgi kirliliği bulunmakta. Öyle ki Aralık 2014 ayında gelen haberler, Samsung un A9 işlemcilerin üretimine başladığı yönündeydi. Aynı ay içerisinde yine TSMC nin Apple ın yeni iPhone modeli için kullanacağı A9 işlemcilerin büyük sağlayıcısı olacağı yönünde gelen haberlerde akıllarda soru işaretleri meydana getirmişti. Şimdi ise Ming-Chi Kuo isminin notları farklı bir yüzdelik kısımdan bahsediyor.

Anlaşılan o ki gelen haberler şu an sadece karışıklık meydana getirmekte. Durumun böyle olmasının asıl sebebi de Apple gibi büyük satış miktarları yakalayabilen bir firma için materyal desteği sağlamak isteyen büyük firmaların istekli olması şeklinde değerlendirilebilir.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here