Apple 2018 Tim Cook

Apple’ın 2018 takvimi, bu yol yeni model anlamında dolu dolu son bulacak gibi görünüyor. Neredeyse tüm modellerde güncellemeler kendini gösterecek.

Bu bağlamda şimdiye kadar elde edilen sızıntı bilgileri ve analistlerin iddiaları bir araya getirdik.

Apple’ın 2018 yılında duyurması beklenen ürünler!

  • 2018 iPhone modelleri: Apple, eylül ayında düzenleyeceği etkinlik ile birlikte yeni iPhone modellerini duyurmaya hazırlanıyor. Şimdiye kadar gelen bilgilere göre 5.8-inç OLED, 6.5-inç OLED ve 6.1-inç LCD ekranlı olmak üzere üç yeni model tanıtılacak. Tasarım konusunda ise önemli bir değişim beklenmiyor. Face ID tarafında iyileştirmeler yapılacak.
  • 2018 Mac modelleri: MacBook ve Mac modelleri de 2018 yılında güncellenecek gibi görünüyor. Ming-Chi Kuo tarafından aktarılan araştırma analizlerine göre aralarında Mac mini modelinin de olduğu birçok model, yeni nesil Intel işlemciler ve yenilenen donanımlar ile güncellenecek.
  • 2018 iPad modelleri: 12.9-inç ve 11-inç ekranlı olmak üzere 2 yeni iPad Pro modeli tanıtılacak. Bu modellerin Face ID isimli yüz tanıma özelliği ile desteklenmesi bekleniyor. Tasarım tarafında ise daha ince bir ekran çerçevesi ile karşı karşıya kanılabilir.
  • 2018 Apple Watch: Elde edilen bilgilere göre 38mm modelinde 1.57-inç ve 42mm modelinde 1.78-inç olmak üzere daha büyük ekranlı akıllı saatler kendini gösterecek. Artırılmış sensör detayları ve değişen tasarım da beklentiler arasında kendine yer buluyor
  • AirPower: AirPower modelinin satışları da 2018 yılında başlayacak gibi görünüyor. Şimdiye kadar ki en büyük aksaklık yaşatan model olarak da ismini yazdırmış olduğunu söylemek mümkün. Zira tanıtımı ile satışa çıktığı zaman aralığı, Apple’ın geleneksel stratejileri ile örtüşmemiş oldu.
  • 2018 AirPods: Apple’ın kablosuz kulaklıkları AirPods modelleri de 2018 yılında güncellenecek gibi görünüyor. AirPower desteği ve artırılmış kablosuz bağlantı özelliklerine ek olarak Siri desteği de tam manasıyla sağlanmış olacak. Ek bir bilgi vermek gerekirse suya ve toza karşı dayanıklılığa ek olarak aktif gürültü engelleme özelliği de konuşulanlar arasında yer alıyor.

Apple 2018 Tim Cook Sahne

Eylül ve ekim aylarında yapılması beklenen farklı etkinlikler ile gün yüzüne çıkacak olan bu yeni ürünler, o döneme kadar da birçok sızıntı bilgiye konu olacaktır. Bu süreçte gelecek yeni haberleri de aktarmayı sürdüreceğiz.

Sizler de beklentilerinizi aşağıdaki yorumlar sekmesinden belirtebilirsiniz.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here