Apple, 2017 Yılında Neler Tanıtacak?

2017 yılı, Apple için de önemli bir yıl olacak. Peki, Apple 2017 yılında hangi ürünler ile tüketicilerin karşısına çıkacak? İşte detaylar!

Apple

2017 teknoloji dünyası için birçok yeni ve dikkat çeken ürünlere ev sahipliği edecek bir yıl olacak. Apple için de 2017 yılı, özellikle yeni akıllı telefon modeli iPhone için önemli bir yıl anlamına geliyor. Peki, 2017 yılında Apple neler tanıtacak?

iPhone’un 10. yılına özel iPhone!

Hiç şüphe yok ki Apple tarafından beklenen en önemli ürün, yeni iPhone modeli olmuş durumda. Daha iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinin tanıtılmasını takip eden günlerden beri sızıntıları başlayan ve ismi iPhone 8 olarak dillendirilen yeni iPhone modeli, Apple tarafından beklenen en önemli ürün olacak.

iPhone 8

Şimdiye kadar edinilen bilgiler doğrultusunda, 2017 yılında Apple’dan üç farklı iPhone modelinin duyurulması bekleniyor. İlk iki model iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinin devamı niteliğindeki iPhone 7s ve iPhone 7s Plus modelleri olacak iken, iPhone’un 10. yılına özel olarak hazırlanmış üçüncü modelin ve ismi ile ilgili iPhone 8 ve iPhone X açıklamalarının dolaştığı özel model olacak.

 En son iPhone 8 haberleri

Hem tasarımı hem de yeni teknolojileri ile tanıtılacağı konuşulan iPhone 8 modeli, nitekim hem Apple hem de akıllı telefon dünyası için önemli bir isim olacak.

Yeni iPad Pro 2017

Yeni iPad Pro

Kullanıcıların ilgisinin neredeyse kaybolmaya yüz tuttuğu tablet piyasasında, halen daha en önemli oyuncu Apple’ın iPad modelleri oluyor. 2017 yılında Apple, yeni iPad Pro modelleri ile kullanıcıların dikkatini çekmeye çalışacak.

Şimdiye kadar gelen bilgilere göre, bilhassa ekran-kasa oranında ciddi iyileştirmelerin görüleceği yeni iPad Pro modelleri, farklı ekran boyutlarıyla çeşitlenmiş olacak.

Yeni iMac 2017

Yeni iMac 2017

Apple’ın sessiz kaldığı yönünde eleştiri aldığı masaüstü Mac modelleri, doğrudan Apple CEO’su Tim Cook tarafından gelen bilgilerle, yeniden öne çıkan ürünler arasında yer alacak. Şu an için Apple’ın yeni iMac 2017 modelinde nasıl bir yenilik sunacağı bilinmiyor. Ancak yenilenen MacBook Pro modellerini takip eden detayların aktarılacağı tahmin ediliyor.

Yeni MacBook 2017

Yeni MacBook 2017

Apple’ın 12-inç ekran büyüklüğündeki fansız taşınabilir bilgisayar modeli, aslında 2016 yılında tanıtılan MacBook Pro modelleri ile yenileceği düşünülen modeller arasında yer alıyordu. Lakin Apple, 2016 yılını MacBook için es geçti ve 2017 yılında MacBook modelini yenilecek gibi görünüyor.

Tasarım anlamında farklılık taşımayacağı tahmin edilen 2017 MacBook modelinde, kuvvetle muhtemel Magic Toolbar desteği kendini gösterecek.

Yeni Mac Pro 2017

Yeni Mac Pro

iMac ile beraber özellikle kurumsal alanda yoğun ilgi gören Mac Pro modeli, yine uzun süredir güncelleme almayan masaüstü Mac modelleri arasında yer alıyor. Tim Cook’un açıklamaları doğrultusunda, iMac ile birlikte Mac Pro modelinin de performans tarafındaki iyileştirmelerle beraber yenilenmesi bekleniyor. Tasarım anlamında ise herhangi bir değişiklik beklenmiyor. Zira, Mac Pro modeli tasarımı ile kullanıcıların en beğendiği masaüstü bilgisayar modelleri arasında yer alıyor.

Mac Mini’nin akıbeti!

Mac Mini

Her ne kadar Tim Cook, masaüstü Mac modellerinin güncelleneceğini açıklasa da, bu açıklamalar daha çok Mac Pro ve iMac tarafı için yorumlandı. Uzun süredir Apple tarafından öne çıkarılmayan masaüstü Mac modeli Mac Mini, 2017 yılında akıbeti belli olan Apple ürünlerinden olacak. Zira, eğer Apple yeni Mac Mini ile kullanıcıların karşısına çıkmaz ise, Mac Mini’nin tarihe karışması gündeme gelebilir.

Bunların dışında Apple’ın 2017 yılında Apple Watch, Apple TV ve MacBook Air ürünleri tarafında nasıl bir adım atacağına ilişkin, şimdiye kadar detaylı bilgiler ortaya çıkmadı. Durumun böyle olması da, 2017 yılında Apple için söz konusu bu ürünlerin göz ardı edilebileceği yorumları ortaya çıkıyor.

iPhone 8 ile Apple VR gelir mi?

Apple VR

Aslında en az iPhone 8 kadar, Apple’ın VR yani sanal gerçeklik alanına giriş yapıp yapmayacağı da merak edilenler arasında yer alıyor. Kimi zaman Apple’ın VR ve AR yani artırılmış gerçeklik alanındaki çalışmaları ve Tim Cook’un açıklamaları gündeme geliyor. Ancak, şimdiye kadar ne bir Apple VR ürününe ilişkin söylem, ne de somut bir detay ortaya çıkmadı.

Rakiplerinin bu alandaki ilerleyişi göz önüne alındığında, Apple’ın 2017 yılında Apple VR veya farklı bir isimlendirme ile sanal gerçeklik alanına geçiş yapması muhtemel tutuluyor.

iOS 11, macOS 10.13, watchOS 4 ve tvOS 11

Yazılım tarafında ise Apple’ın 2017 yol haritasında, iOS 11, macOS 19.13, watchOS 4 ve tvOS 11 yer alıyor.

iPhone 8 lansmanından önce tanıtılacak olan iOS 11 ile birlikte, aslında yeni iPhone modeline dair ipuçları da edinmek mümkün olacak. Zira, Apple’ın yeni mobil işletim sistemi iOS 11’e ekleyeceği özellikler, yeni iPhone modeli hakkında da detaylara ışık tutacaktır.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here