Apple, 200.000 Dolar Ödüllü Hack Yarışması Başlattı!

Apple, kısa bir süre önce 200,000 Dolar ödüllü hack uygulaması başlattığını belirtti. İşte ödüllü hack uygulaması ile ilgili detaylar!

Apple

Günümüzde siber güvenlik adına, birçok kesimden önemli firmaların hack uygulamaları düzenlediği biliniyor. Bu markalardan son olanı da Apple oldu. Apple güvenlik sorumlusu tarafından açıklığa kavuşturulan bilgilere göre; kendi yazılımlarında açık bulan kişilere, 200.000 Dolar ödeme yapılacak.

apple

Apple, 200,000 Dolar ödeyecek!

Sam Francisco’da düzenlenen bir etkinlik ile duyuruyu yapan Apple güvenlik şefi Ivan Krstic, konu ile ilgili detayları paylaştı. Buna göre Apple, kendi yazılımlarında açık bulan ve bunu doğrudan Apple’e bildiren hackerlara 200.000 Dolar ödeme yapacak.

Lakin, bu noktada Apple’ın belirli koşulları var. Bu koşulların en başında da, bulunan güvenlik açığının, doğrudan cihaza erişim imkanı sunan bir detay olması yer alıyor. iPad, iPhone ve Mac tarafında geçerliliğini koruyan bu güvenlik analizi çağrısı, hem Apple hem de beyaz şapkalı hackerlar tarafından çift taraflı yarar sağlayan bir uygulama olacak.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here