Apple 1 Trilyon Dolar Değerine Ulaştı!

Apple 1 Trilyon Dolar

Apple’ın borsadaki değeri 1 trilyon dolar seviyesini geride bıraktı. Finansal verilen açıklanmasının ardından yatırımcıların ilgi odağına haline gelen şirketin borsadaki hisseleri de hareketlendi ve önce 950 milyar dolar sonrasında 980 milyar dolar seviyesine ulaştı. Son yatırımlarla beraber ise 1 trilyon dolar barajı geride kalmış oldu.

Apple hisseleri büyük talep görüyor!

Birleşik Devletler’de borsaların açılması ile birlikte ciddi bir hareketlilik yaşandı ve Apple’ın hisseleri 207 dolar seviyesinin biraz üzerinde işlem görmeye başladı. Yaşanan bu artış sonrasında da 1 trilyon dolar değeri geride bırakıldı. Kimi zamanlar 999 milyar dolar seviyesine de geriliyor olsa da barajı şu anda geride bırakmış görünüyor. AAPL ismi ile satışları da devam ediyor.

Apple borsa değeri

Uzun bir süredir Apple’ın 1 trilyonluk şirket olabileceğine ilişkin analizler geliyordu. En sonunda da 2018’in mali tablolarının açıklanması sonrasında oluşan ilgi ile beraber zaten 900 milyar dolar seviyesinin üstündeki Apple’ın borsadaki değeri, iyice artış göstermiş oldu.

Elde ettiği bu rekor piyasa değeri ile birlikte şimdiye kadarki dünyanın en değerli ikinci şirketi olmayı başaran isim Apple oldu. Hatırlatmak gerekirse 2007 yılında PetroChina şirketi, dünyanın ilk 1 trilyon değerinde sahip şirketi olmuştu. O yıllardan 2018 yılına gelindiğinde de 13 basamaklı sayılardaki değere ulaşan ikinci şirket Apple oldu. Teknik olarak dünyanın olmasa da Amerika’nın ilk şirketi olduğunu söylemek mümkün.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here