App Store Uygulama Onaylama Süresi Kısalıyor!

App Store Uygulama Onaylama Süresi

Apple’ın mobil cihazları için sunduğu App Store uygulama ve oyun mağazası ile ilgili, geliştiricileri ilgilendirecek önemli bir açıklama geldi. Yapılan açıklama göre App Store uygulama onaylama süresi, artık daha kısa sürecek!

Ayrıca Bakınız

iPhone 7 Çizimleri Sızdırıldı!

App Store uygulama onaylama süresi artık daha kısa!

Yapılan açıklama göre App Store uygulama onaylama süresi, bundan böyle maksimum 1,5 gün ile sınırlı kalacak. Bilindiği gibi bundan önce App Store uygulama ve oyun onaylama süreci, 13 güne kadar uzayabiliyordu. Bunun sebebi ise, Apple’a App Store üzerinde yayınlanmak için gönderilen uygulamaların, ilgili mühendisler tarafından teker teker inceleniyor olmasıydı.

App Store Uygulama Onaylama Süresi

Şimdi ise Apple, App Store uygulama onaylama süresi için ciddi bir iyileştirme yapmış oldu.

Google Play Store gibi otomatik onaylama süreci uygulamayarak, kullanıcı deneyimi ve güvenliğini üst düzeyde tutmayı hedefleyen Apple, getirdiği bu onaylama süreci iyileştirmesi ile de App Store gelirlerini artırmayı umuyor.

Son olarak belirtmek gerekirse Apple’ın bu App Store onay süreci, uygulama güncellemelerine de tabii tutuluyordu. Yani uygulama ve oyun geliştiricileri, güncellemeler için de 1 haftaya kadar uzayan süreleri beklemekle zorunda kalıyordu.

 

>> Apple’ın bu App Store uygulama onaylama süresi kısaltması ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here