Anonymous Türk Sağlık Kuruluşlarına Saldırdı!

Anonymous Türk

Hacker grubu Anonymous, yeni yayınladığı bir video ile Türk hastanelerine yaptıkları saldırıyı ve ele geçirdikleri bilgileri kamuoyuna duyurdu. Anonymous tarafından duyurulan bu bilgiler arasında, hasta kayıtları ile ilgili detaylar yer alıyor.

Ayrıca Bakınız

F-35 Savaş Uçağında Yeni Yazılım Hatası!

Anonymous Türk hastaneleri hedef aldı!

Anonymous, Youtube üzerinden yayınladığı bir video ile Türkiye’deki hastanelere saldırı düzenlediklerini ve bu saldırı sonucunda Türk sağlık kuruluşlarından yaklaşık 1,9GB boyutunda hasta kayıt verilerini ele geçirdiklerini açıkladı.

Anonymous tarafından ele geçirilen hasta bilgiler arasında; isim, soy isim, doğum tarihi, kan grubu ve hastalık teşhisleri ile ilgili detaylar yer alıyor.

Anonymous Türk

Şu an için Anonymous tarafından ele geçirilen bu bilgilerin, hangi bölgelerven ve hastanelerden ele geçirildiği bilinmiyor. Ek olarak 1,9GB boyutundaki bu hasta bilgilerinin de ne derece doğruluğa sahip olduğu da, yine bilinmeyenler arasında yer alıyor.

Son olarak Anonymous tarafından Türk sağlık kuruluşlarına düzenlenen bu saldırının ve ele geçirilen bilgilerin sebebi olarak, geçtiğimiz dönemlerde Hollywood’daki Presbyterian ve Methodist sağlık merkezlerine yapılan saldırının, Türk hackerları tarafından yapıldığı iddiasına karşılık olduğu tahmin ediliyor.

 

>> Anonymous tarafından açıklanan bu saldırı bilgisi ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.