Android Wear 2.0 Özellikleri Belli Oldu!

Android Wear 2.0 Özellikleri

Akıllı telefon işletim sistemi konusunda uzun süredir sessiz kalan Google, en nihayet I/O 2016 etkinliğinde Andorid N sürümünün yanı sıra Android Watch 2.0 işletim sistemini de duyurdu!

Ayrıca Bakınız

Android N Özellikleri ve Çıkış Tarihi Açıklandı!

Android Wear 2.0 özellikleri!

Android Wear 2.0 Özellikleri

Google tarafından açıklanan bilgilere göre Android Wear 2.0, çok da kozmik yenilikler içermese de etkileşim konusunda daha iyi bir profil sunmaya başlıyor.

Yapılan açıklamara göre Android Wear 2.0 özellikleri arasında öne çıkan detaylar; yazı tabanlı mesajlaşma, el yazısı tanıma ve iyileştirilmiş otomatik yanıtlama yer alıyor.

Android Wear 2.0 Özellikleri

Android N ile de hızlı cevap tarafında yenilik yapmayı tercih eden Google, Android Wear 2.0 özellikleri arasında da bu detayı atlamamış.

Öte yandan Android Wear 2.0 ile egzersiz takip uygulamalarına daha iyi destek sunulmaya başlanacak. Böylece fazladan bir takip cihazına gerek kalmadan Android Wear 2.0 yüklü akıllı saatler, yeterli detaylar sunabilecek.

Android Wear 2.0 Özellikleri

Şu an için Android Wear 2.0 final sürümü ve dağıtımı ile ilgili net bilgiler verilmiyor. Öte yandan akıllı saat konseptinin, özellikle Andorid tarafında sönükleşmeye başladığını söylemek gerekiyor. Aynı şekilde Android Wear 2.0 güncellemesi de, kullanıcı deneyimi konusunda çok da önemli detaylara sahip değil.

 

>> Android Wear 2.0 özellikleri ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.