Android Wear 2.0, LG Watch Sport ve LG Watch Style İle Geliyor!

Google'ın yeni akıllı saat işletim sistemi Android Wear 2.0, LG Watch Sport ve LG Watch Style modelleri ile birlikte çıkış yapacak. İşte detaylar!

Android Wear 2.0

Google’ın yeni akıllı saat işletim sistemi Android Wear 2.0’ın çıkış tarihi ve ilk kullacak akıllı saat modelleri ile ilgili bilgiler geldi.

Android Wear 2.0 ne zaman çıkıyor?

Açıklanan bilgilere göre Android Wear 2.0, ilk olarak LG’nin LG Watch Sport ve LG Watch Style modelleri ile birlikte 9 şubat tarihinde çıkışını yapmış olacak.

Ayrıca, LG’nin MWC 2017 kapsamında Android Wear 2.0 işletim sistemine sahip olan bu akıllı saat modellerini sergileyeceği de aktarılan detaylar arasında yer alıyor.

Son olarak belirtmek gerekirse yeni Android Wear işletim sistemi taşıyacak yeni LG akıllı saat modellerinin beklenen özellikleri, şu çekilde listeleniyor:

LG Watch Sport ve LG Watch Style

LG Watch Sport özellikleri

1.38-inç büyüklüğünde ve 480×480 piksel çözünürlüğünde OLED ekran

768MB RAM

4GB dahili depolama alanı

430mAh batarya

 

LG Watch Style özellikleri

1.2-inç büyüklüğünde ve 360×360 piksel çözünürlüğünde OLED ekran

512MB RAM

4GB dahili depolama alanı

240mAh büyüklüğünde batarya

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.