Android Pay

Uzun bir süredir teknoloji gündeme içerisinde çok da yer almayan mobil ödeme sistemleri, gelişim göstermeye ve yaygınlaşmaya devam ediyor. Son olarak da Android Pay, kısa bir süre önce Visa Checkout desteği sunmaya başlayacağını belirtti.

Android Pay, artık Visa Checkout desteğine sahip!

Öncelikle Visa Checkout ile ilgili bilgi paylaşmak gerekirse bu sistem, Visa tarafından çevrimiçi ödemelerde kart bilgisi paylaşılması adımını atlamak için kullanılıyor. Daha önceden Visa kartların kaydedildiği Visa Checkout sistemi, yapılacak ödemelerde sadece kullanıcı adı ve şifre ile ödeme yapma imkanı sunuyor.

Android Pay

Şimdiye kadar 20 milyon kullanıcı sayısını geride bırakmış olan bu sistem, bundan böyle Android Pay mobil ödeme sistemi kapsamında da desteklenmeye başlamış olacak. Apple Pay tarafında ise Visa Checkout konusu ile ilgili henüz bir gelişme mevcut değil.

Öyle görünüyor ki her ne kadar çok fazla gündemde yer almaya devam etmse de mobil ödeme sistemleri hem Android hem de iOS tarafında gelişim göstermeye devam ediyor. Şu an için aktif kullanımlarının artmamasındaki en büyük sebep olarak, Android Pay ve Apple Pay kabul eden işletme sayılarının ve aktif olduğu ülkelerin sınırlı bir sayıda olması şeklinde açıklanabiliyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here