Android Oreo Alacak Samsung Modelleri ve Tarihleri!

Android Oreo alacak Samsung modelleri ve güncelleme tarihleri ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. İşte Android 8 Oreo güncellemesi gelecek Samsung modelleri ve güncelleme tarihleri listesi!

Android 8.0 oreo Samsung

Samsung, belli aralıklarla yeni Android Oreo güncellemesi alacak modelleri lanse ediyor ve halihazırda beta süreçleri ile çalışmalarını devam ettiriyor. Bu süreçte Haber Tekno olarak sık sık gündeme gelen “Android 8.0 ne zaman gelecek Samsung modelleri için?” sorusuna yanıt veren bir listeyi bir araya getirdik.

Her ne kadar Google, Android 8.1 Oreo güncellemesini yayınlamış olsa da bu süreçte Android akıllı telefon üreticileri halen daha 8.0 üzerinde çalışma yapıyor. Ancak kısa bir süre sonra en azından güncel tepe modelleri Samsung güncellemeleri ile kullanıcılar, Android Oreo güncellemesini kurabilecekler. Tam liste için şu haberimize bakabilirsiniz: Android 8 Oreo Alacak Telefonlar Listesi

Hangi Samsung modelleri Android 8.0 güncellemesi alacak?

Öncelikli olarak elde edilen bilgilere göre Android Oreo olacak cihazlar Samsung tarafında şöyle listeleniyor:

 1. Galaxy Note 8
 2. Galaxy S8
 3. Galaxy S8 Plus
 4. Galaxy S7
 5. Galaxy S7 edge
 6. Galaxy S7 edge+
 7. Galaxy S7 Active
 8. Galaxy S6
 9. Galaxy S6 edge
 10. Galaxy Note FE
 11. Galaxy A3 2017
 12. Galaxy A5 2017
 13. Galaxy A7 2017
 14. Galaxy A8 2018
 15. Galaxy J7 Pro 2017
 16. Galaxy J5 Pro 2017
 17. Galaxy C9 Pro
 18. Galaxy C7 Pro
 19. Galaxy J7 Max

Android Oreo Alacak Samsung

Android 8.0 Oreo Samsung cihazlarına ne zaman gelecek?

Yukarıdaki Oreo alacak Samsung modelleri listesi sonrasında, güncelleme çıkış tarihleri üzerine de yeni bilgiler gündeme geldi.

Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus

Samsung tarafından sürdürülen Galaxy S8 ve S8 Plus Oreo Beta süreci tamamlandı ve Şubat-Mart 2018 kapsamında yeni güncellemenin geniş çaplı olarak dağıtılmaya başlanması bekleniyor.

Galaxy Note 8

Samsung, belli modeller için Galaxy Note 8 Android Oreo güncellemesini yayınladı. Bir süre sonra ise geniş çaplı olarak Note8 Oreo güncellemesinin dağıtılmaya başlanması bekleniyor.

Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge ve Galaxy S7 Active

Marshmallow ile kutudan çıkan ve daha sonrasında Nougat güncellemesi alan Galaxy S7 ve S7 edge modelleri, Oreo güncellemesi için bir süre daha bekleyecek gibi görünüyor. 2018 yılının Sonbahar aylarına doğru Samsung Mobile tarafından Android 8.0 Oreo güncellemesinin yayınlanması bekleniyor.

Galaxy S6, Galaxy S6 edge ve Galaxy S6 edge+

Şu an için Galaxy S6 Android Oreo güncellemesi için kesin bir bilgi bulunmuyor. Her ne kadar Oreo güncellemesi S6, S6 edge ve S6 edge+ modellerine ulaşacak olsa da çok kısa bir zaman içerisinde olmayabilir. S7 ve S7 edge modellerinin Oreo güncelleme tarihi düşünüldüğünde, 2018’in sonuna doğru S6 ailesinin Oreo güncellemesi alacağını söylemek mümkün gibi görünüyor.

Şu an için Samsung modellerine “Android 8 Oreo ne zaman gelecek?” sorusuna bu şekilde cevap vermek mümkün. İlerleyen dönemlerde gelecek yeni güncelleme haberlerini, an be an aktarıyor olacağız.

Android Oreo Samsung güncelleme yorumları!

Samsung’un yeni Android 8 Oreo güncelleme dağıtımı ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Güncelleme alacak modeller ve tarihleri ile ilgili düşüncelerinizi, aşağıdaki yorumlar bölümünden aktarabilirsiniz.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here