Android O İsmi Ortaya Çıktı!

Android O

Android 7.0 N-kuvvetle muhtemel Android Nutella- sürümü ile ilgili daha isim resmiyeti elde edilmemişken, sonraki sürüm olacak Android O ismi ortaya çıktı. Sekizinci sürüm olacak Android O ismini ortaya çıkaran ise, Motorola ismi oldu!

Ayrıca Bakınız

Android N Özellikleri ve Çıkış Tarihi Açıklandı!

Android O göründü!

Her ne kadar ülkemizde akıllı telefonları ile yer almasa da Motorola, Android akıllı telefonları ile dikkat çeken bir firma. Son modellerinden olan Motorola Moto G4 Plus tanıtım görsellerinde ise, ilginç bir detay yer aldı.

Zira söz konusu Motorola Moto G4 Plus tanıtım görselinde, cihazın Android N ve Android O sürümüne kısa zamanda güncelleneceği bilgisi yer alıyor.

Android O

Motorola tarafından yayınlanan bu görsel de, Android 8.0 sürümünün baş harfinin de Android O olacağını ortaya çıkarmış oldu.

Bu görselin sızmasıyla beraber kulislerde konuşulanlara göre ise Google, sekizinci işletim sistemi sürümünü Android O yani Android Oreo olarak açıklayacak. Öyle görünüyor ki Google, Android isimlendirmesini tatlı atıştırmalık isimleri ile sürdürmeye devam edecek.

Son olarak söylemek gerekirse Motorola henüz, söz konusu bu Motorola Moto G4 Plus görselinde yer alan Android O ile ilgili bir açıklama yapmadı.

 

>> Motorola tarafından ortaya çıkartılan Android O ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.