fbpx
Haber Tekno Sosyal Medya

Android O İsmi Ortaya Çıktı!

Android O

Mobil Teknoloji

Android O İsmi Ortaya Çıktı!

Android 7 N sürümü için isim daha kesinleşmemişken, sonraki Android sürümü Android O göründü. İşte Android O sürümü ile ilgili detaylar!

Android 7.0 N-kuvvetle muhtemel Android Nutella- sürümü ile ilgili daha isim resmiyeti elde edilmemişken, sonraki sürüm olacak Android O ismi ortaya çıktı. Sekizinci sürüm olacak Android O ismini ortaya çıkaran ise, Motorola ismi oldu!

Ayrıca Bakınız

Android N Özellikleri ve Çıkış Tarihi Açıklandı!

Android O göründü!

Her ne kadar ülkemizde akıllı telefonları ile yer almasa da Motorola, Android akıllı telefonları ile dikkat çeken bir firma. Son modellerinden olan Motorola Moto G4 Plus tanıtım görsellerinde ise, ilginç bir detay yer aldı.

Zira söz konusu Motorola Moto G4 Plus tanıtım görselinde, cihazın Android N ve Android O sürümüne kısa zamanda güncelleneceği bilgisi yer alıyor.

Android O

Motorola tarafından yayınlanan bu görsel de, Android 8.0 sürümünün baş harfinin de Android O olacağını ortaya çıkarmış oldu.

Bu görselin sızmasıyla beraber kulislerde konuşulanlara göre ise Google, sekizinci işletim sistemi sürümünü Android O yani Android Oreo olarak açıklayacak. Öyle görünüyor ki Google, Android isimlendirmesini tatlı atıştırmalık isimleri ile sürdürmeye devam edecek.

Son olarak söylemek gerekirse Motorola henüz, söz konusu bu Motorola Moto G4 Plus görselinde yer alan Android O ile ilgili bir açıklama yapmadı.

 

>> Motorola tarafından ortaya çıkartılan Android O ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Mobil Teknoloji

Üste çık