Android N İsmi Belli Oldu: Android Nougat!

Uzun süredir merakla beklene Android N ismi, resmi olarak Android Nougat olarak açıklandı. İşte Android Nougat ismi ile ilgili detaylar!

Android Nougat

En son Android işletim sistemi sürümü Android 7.0’ın N kodu, resmi olarak Google tarafından Android Nougat olarak açıklandı.

Android Nougat duyuruldu!

android nougat

Kısa bir süre önce Google, Snapchat üzerinden Android Nougat ismini resmi olarak kamuoyu ile paylaştı. Aslında Android N isminin, uzun süredir Android Nutella olarak açıklanması bekleniyordu. Bu bağlamda Android Nougat, teknoloji dünyası için sürpriz bir açıklama oldu denilebilir.

Bundan böyle Android 7.0 N, resmi ismi Android Nougat olarak anılmaya başlanacak.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.