Android İşletim Sistemi Taşıyan BlackBerry Görüntülendi!

Kısa bir süre önce ortaya atılan BlackBerry’ nin Android işletim sistemini, yıllar öncesinde büyük ilgi gören klavyeli tasarımlarıyla birleştirerek tamamen yenilenmiş bir Android cihaz duyuracağı haberlerine son eklemelerde ise, Samsung ile bir ortaklığa gideceği dahi dile getirilmişti. Samsung’ un daha çok mali ortak olacağı öne sürülmüş ve söz konusu iddialara yönelik sızıntılar aktarılmıştı.

Son olarak ise İtalyan geliştirici Nicola D’Amico’ nun kendi Twitter hesabından yayınladığı görselde, BlackBerry Passport üzerinde çalışan bir Android sürümü izlenimi oluşuyor. Burada izlenim denmesinin temel sebebi ise, görsellerden çok net bilgi almanın mümkün olmaması olarak gösterilebilir.

Android İşletim Sistemi Taşıyan BlackBerry Görüntülendi! - habertekno.com - habertekno - teknohaber - blackberry passport -2-

BlackBerry tarafından, görsellerle ilgili ise herhangi bir doğrulama gelmedi. Ancak daha önce gelen Android işletim sistemli BlackBerry için tamamen yeni bir cihaz tasarlanacağı aktarılıyordu.

Söz konusu görsellerde ise BlackBerry Passport modelinin Android taşıması ise akıllara, BlackBerry’ nin kendine özgü klavyesi başta olmak üzere çeşitli donanımlarını ve yazılılarını şimdiden Android üzerinde denemeye başlamış olduğunu getiriyor.

Sızıntıların hız kesmeden devam etmesi, BlackBerry’ nin de net bir tavır almaması yeni bir BB Android cihazı ihtimallerini de arttırıyor.

Yeni bir Android BB modeli ile nasıl bir başarı elde edilebileceği ise tartışılan başlıca noktalardan olmaya devam ediyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.