Android için iMessage, WWDC 2016’da Duyurulabilir!

Android için iMessage

Apple kullanıcılarının severek kullandığı anlık mesajlaşma servisi iMessage, beklentilere göre Apple’ın düzenleyeceği WWDC 2016 konferansında Android için kullanıma açılabilir!

Android için iMessage duyurulabilir!

Android için iMessage

Bilindiği gibi Apple; iPhone, iPad, Mac ve iPod kullanıcıları arasında anlık mesajlaşma, sesli ve görüntülü görüşme imkanı sunan servisi iMessage ile beğenileri üzerine topluyordu. Gelen bilgilere göre ise Apple, daha önce benzer bir servis BBM gibi Android platformuna da açılabilir.

İlk çıktığı günden bu yana Apple ekosistemi ile kapalı bir yapı sunan ve güvenlik konusunda üst düzey iletişim imkanı tanıyan iMessage, kullanıcı sayısını artırmak için Android platformuna gelebilir.

Öte yandan, bir başka görüş ise Apple’ın iMessage servisini Android platformuna açmayacağı, kapalı olarak sadece Apple kullanıcılarına sunmaya devam edeceği yönünde.

Apple’ın, 13 Haziran 2016 tarihinde düzenleyeceği WWDC 2016 geliştirici konferansı ile iMessage’ın Andorid tarafına gelip gelmeyeceği netlik kazanmış olacaktır.

 

>> Sizce Apple, iMesssage platformunu Android tarafına taşır mı?

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.