Haber Tekno Sosyal Medya
Android için iMessage

Haberler

Android için iMessage, WWDC 2016’da Duyurulabilir!

Apple’ın önemli servislerinden iMessage, Android platformu için WWDC 2016’da duyurulabilir. İşte Android için iMessage ile ilgili detaylar!

Apple kullanıcılarının severek kullandığı anlık mesajlaşma servisi iMessage, beklentilere göre Apple’ın düzenleyeceği WWDC 2016 konferansında Android için kullanıma açılabilir!

Android için iMessage duyurulabilir!

Android için iMessage

Bilindiği gibi Apple; iPhone, iPad, Mac ve iPod kullanıcıları arasında anlık mesajlaşma, sesli ve görüntülü görüşme imkanı sunan servisi iMessage ile beğenileri üzerine topluyordu. Gelen bilgilere göre ise Apple, daha önce benzer bir servis BBM gibi Android platformuna da açılabilir.

İlk çıktığı günden bu yana Apple ekosistemi ile kapalı bir yapı sunan ve güvenlik konusunda üst düzey iletişim imkanı tanıyan iMessage, kullanıcı sayısını artırmak için Android platformuna gelebilir.

Öte yandan, bir başka görüş ise Apple’ın iMessage servisini Android platformuna açmayacağı, kapalı olarak sadece Apple kullanıcılarına sunmaya devam edeceği yönünde.

Apple’ın, 13 Haziran 2016 tarihinde düzenleyeceği WWDC 2016 geliştirici konferansı ile iMessage’ın Andorid tarafına gelip gelmeyeceği netlik kazanmış olacaktır.

 

>> Sizce Apple, iMesssage platformunu Android tarafına taşır mı?

Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Haberler

Üste çık