Android Güvenliği iOS’in 6 Yıl Gerisinde!

Johns Hopkins Üniversitesi profesöründen gelen açıklamaya göre Android güvenliği, iOS güvenliğine kıyasla 6 yıl geriden geliyor. İşte detaylar!

Android Güvenliği

Johns Hopkins Üniversitesi profesörlerinden olan Matthew Green, Android N güvenlik sistemi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kriptografi profesörü olan Matthew Green tarafından aktarılan bilgilere göre, Android N şifreleme standartları, Apple’ın iOS sistemlerinin 6 yıl önce kullandığı detaylara sahip.

iOS, Android’den daha güvenli!

Ayrıca Bakınız: DDoS Saldırısı Nedir?

Android Güvenliği

Kriptografi profesörü Matthew Green tarafından hazırlanan blog yazısından elde edilen bilgilere göre Android işletim sisteminin 2016 yılı ile beraber sürdürdüğü güvenlik protokolü ile kilitli olan Android cihazdan, hala daha bilgi erişimi sağlanabiliyor. Buna karşın, Apple’ın bu şifreleme sorununu 6 yıl önce çözmüş olduğunu dile getiren Matthew Green, Android tarafında şifreleme standartlarının kıt kaldığını ifade ediyor.

Bilindiği üzere Android güvenliği ile ilgili sık sık haberler ile karşılaşmak mümkün. Öyle görünüyor ki Android güvenliği hakkında Google’ın, işletim sistemi temelinde ciddi değişimler uygulaması gerekiyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.