Android 9.0 Pie 157 Yeni Emoji ile Beraber Geldi!

Yeni Android 9.0 Pie Emojileri

Google Android 9 Pie güncellemesi ile 157 yeni emojiyi kullanıma sundu ve daha önceki 19 farklı emoji üzerinde değişiklik yaptı. Tüm bu yeni emojiler, güncellemeyi alan akıllı telefon modelleri ile kullanılmaya başlanacak. İlk olarak da şu an için Android P sürümüne yükseltilmiş olan Google Pixel serisi oluyor.

Android Pie ile 19 emoji değişti, 157 yeni emoji kullanıma açıldı!

Hatırlatmak gerekirse daha önce Apple’ın iOS 12 yeni emoji paketi ile ilgili bilgiler ortaya çıktığında, hangi örneklerin beğenilerek kullanılabilecek olduğuna ilişkin çıkarımlar da yapılabilmişti. Her ne kadar o dönemlerde ilk olarak iOS kullanıcıları yeni Unicode paketi ile kullanıma başlayacak gibi görünmüş olsa da Google bu konuda erken davrandı ve 157 yeni emojiyi Android Pie sürümü ile kullanıma açtı.

Android Pie yeni emojileri

Daha önce de ülkemizdeki kullanıcılar tarafından en çok ilgi çeken örnek, nazar boncuğu olmuştu. Bununla birlikte insan suratları üzerinde de geliştirmeler ve çeşitli düzeltmeler yapılmış durumda. Meyve, sebze, hayvanlar ve çok farklı emojilerin de kullanıma açıldığını söylemek mümkün. Bunlarla birlikte bir önceki sürümde kullanılanlar için de Google tarafından bir güncelleme yapılmış durumda. Tasarımları değişen ve bazıları da iyileştirilen görseller kendini gösteriyor.

Tabanca emojisi artık su tabancası emojisi haline gelmiş durumda. Bununla birlikte zürafa emojisi de yenilenen örnekler arasında yer alıyor. Her ne kadar bu iki örnek kadar radikal bir değişiklik yapılmasa da daha önce Android 8.0 Oreo ile kullanıma sunulan 19 emoji, Android Pie sürümünde üzerinden geçilmiş emojilerden oluyor. Aşağıdaki görselde tüm değişimleri net bir şekilde görmeniz de mümkündür.

Android 9 Pie değişen emojiler

Şu an için Pixel modellerini kullananlar, en azından bu konuda öncü olmuş durumdalar. İlerleyen dönemlerde firmaların ilk olarak tepe modelleri için dağıtıma başlaması bekleniyor. Bu süreçte One programına dahil olan cihazlar da yeni Android güncellemesini ilk alanlardan olacak.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here