Android 7.1 Nougat Ne Zaman Gelecek?

Google, Android 7.1 Nougat güncellemesi için çıkış tarihini açıkladı. Android 7.1 Nougat ile gelen yenilikler ve çıkış tarihi haberimizde.

Android Nougat

Google’ın ilk olarak Pixel ve Pixel XL modellerinde yer verdiği Android 7.1 Nougat sürümünün diğer telefonlara ne zaman geleceği konusunda bugün bir açıklama yapıldı. Tahmin edebileceğiniz gibi Android 7.1 Nougat güncellemesi ilk olarak Nexus modellerine gelecek. Aynı şekilde Beta süreci de yine Nexus cihazlarına özgü olacak.

Android 7.1 Nougat, bu ay geliyor!

Android Developers blogunda yapılan açıklamaya göre; Android 7.1 Nougat önizleme sürümü bu ay içerisinde Nexus cihazlara sunulacak. Sistem performansındaki artışın yanında güvenlik açıklarının da giderileceği güncelleme ile bir takım yeni özellikler de sisteme eklenecek.

Ayrıca Bakınız:

Android 7.1’in en dikkat çeken yeniliklerinden biri uygulamalara atanabilecek olan kısayollar. Bildiğiniz gibi iPhone 6s ile gelen 3D Touch sayesinde uygulamalara kısayol atanabiliyor. Örneğin; kamera uygulamasına girmeden direkt ön kamerayı aç kısayolu iOS’te mevcuttu. Google, bunun bir benzerini Android platformuna da getiriyor. Ancak Android’de bu özellik için 3D Touch’a gerek duyulmuyor.

Google Pixel ile gelen yuvarlak simge düzeni Android 7.1 ile diğer cihazlara da sunulacak. Canlı duvar kağıtları da yeniliklerden nasibini alacak. Güncelleme ile API desteği de artacak. Ancak, API desteğinin artması uygulama geliştiricilerinin hayal dünyasına bağlı olarak sistemde efektif olarak kullanabilir.

android-7-1

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here