Amsterdam’da Airbnb ile Evlerini Kiraladılar, Kiracılar Geneleve Çevirdi!

Airbnb genelev

İnternet girişimleri arasında kendine ayrı bir kategori açmayı başaran Airbnb ile ilgili olumsuz anlamda gelişen olaylar gelmeye devam ediyor. BU defa ise Hollanda’nın Amsterdam bölgesinde dikkat çeken bir gelişme yaşandı.

Elde edilen bilgilere göre evlerini bir süreliğine kullanmayacak olan genç Hollandalı bir çift, bu süre için Airbnb üzerinden ev sahibi olarak kiracı arayışına girdiler. Bir süre sonra kiracılar ile anlaşan ve evlerinden ayrılan çift, geri döndüğünde ise hiç beklemekleri bir senaryonun içinde yer almaya başlamışlar gibi gönüyor.

Airbnb bu defa da genelev ile gündeme geldi!

Evlerine döndükleri zaman beklenmedik birçok farlı şey ile karşılaşan çift, bir süre sonra ise kapılarına gelen polis ile birlikte neler olduğu tam olarak anlamış oldu. Polisin gelme sebebi ise aktarılan bilgilere göre evin 3 kişi tarafından bir süredir randevu noktası olarak kullanılması olmuş. Belirli internet sitelerinde evin adresini paylaşan söz konusu bu 3 kişi, polis takibine takılmış ancak bahsi geçen adres, evlerini Airbnb’de kiralayan çiftin adresi oluyor.

Airbnb genelev
Airbnb ile evlerini kirayan çiftin kimlikleri TV kanallarında gösterilmedi

Evdeki hiçbir eşyayı yeniden kullanamadıklarını Hollanda’daki televizyon kanallarına konuk olarak anlatan ev sahipleri, bu durum ile ilgili Airbnb şikayetçisi olacaklarını belirtiyorlar. Bu konuda firmadan ise herhangi bir resmi açıklama yapılmazken, olayın araştırılacağına da dikkat çekiyorlar.

Hatırlatmak gerekirse daha önce de Airbnb evinde gizli kamera bulan kiracılar ile ilgili bilgiler gündeme gelmişti. Her ne kadar kişisel anlamda otelcilik mantığını temel olan söz konusu internet girişimi belirli boşlukları dolduruyor ve kullanıcıların ilgisini de çekmeyi başarıyor olsa da bu ve buna benzer olayların önüne geçebilecek herhangi bir önlem sistemi de bulunmuyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here