Tank

Amerikan ordusu hafif, korunaklı ve kendinden çok daha büyük boyutlarda ve araçları kolayca yok edebilecek olan bir tank istiyor. Şimdi ordu liderleri savunma müteahhitleri ile görüşmeler yapıyor ve bu konuda gereken planlar yapılıyor.

Genel olarak bakıldığında ağır, orta ve hafif olmak üzere üç çeşit tank tipi vardır. Tüm bu tank tipleri kendilerine göre önemli işleri yerine getirebilir. Ağır tanklar sağlamlaştırma ve güçlendirme yapmak için kullanılırken daha küçük tanklar da savaşlarda kullanılır. Orta boydaki tanklar ordunun dayanak noktası olarak adlandırılır ve hem savaş gücü hem koruma sağlar. Hafif tanklar ise cepheleri yarıp geçme ve patlatma gibi işlerde kullanılır.

amerikan-ordusu

Amerikan ordusu daha kullanışlı araçlar peşinde!

Şimdilerde iki tip tank daha geride kalmış durumda. Ağır tanklar yavaş ve pahalı olduğu için gözden düşerken hafif tanklar da savaşta kolay yok edilebildiği için tercih edilmiyor. Bu nedenle Amerikan ordusu da hem hafif hem de daha kullanışlı tanklar istiyor.

Ordu 1990lı yılların başında hafif tankları elden çıkarmıştı. Şimdi ise tekrar hafif tankları denemek istiyor. Ancak bu sefer tankların çok daha fonksiyonel ve teknolojik olması hedefleniyor. Yani geçmişte kullanılan hafif tankların çok daha gelişmişleri talep ediliyor.

amerikan-ordusu

Hafif tanklar birçok açıdan geliştiriliyor!

Amerikan ordusu yeni hafif tanklarda öncelikle ateş gücünü geliştiriyor. Yani bu tanklar ateş ettiğinde standart tanklara göre daha fazla zarar verecek. Bunun yanı sıra koruma hususunda da yeni tanklar daha işlevsel olacak. Teknolojiden ciddi anlamda payını alacak olan bu tankların koruma sistemleri en üst düzeyde olacak. Son olarak ordunun istediği bu yeni tankların hareket kabiliyeti de oldukça yüksek olacak. Böylece yok edilmeleri daha zor olacak ve hız açısından da büyük bir avantaj elde edilecek.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here