Amerika’dan Apple’a iPhone Yavaşlatma Olayı İçin Soruşturma!

Apple'ın bataryası eskiyen iPhone'ları bilerek yavaşlattığını kabul etmesinden sonra, Amerikan Hükümeti tarafından soruşturma başlatıldı. İşte iPhone yavaşlatma olandan dolayı başlatılan Apple soruşturmasının detayları!

iPhone Yavaşlatma Olayı

Apple’ın batarya ömrü kısalmış eski iPhone modellerini kasıtlı olarak yavaşlattığını kabul etmesinden sonra, hükümetlerden birbiri ardına soruşturmalar gelmeye başladı. Şimdi de Amerikan Hükümeti, Apple için soruşturma başlattı!

Apple’a bir soruşturma da Amerika’dan geldi!

Birleşik Devletler Adalet Bakanlığı tarafından başlatıldığı ifade edilen soruşturma kapsamında, Apple’ın eski iPhone modellerini yavaşlatması konusu araştırılacak. Bloomberg tarafından ortaya çıkartılan bu bilgilerin ardından, İtalya’dan sonra Amerika da eski iPhone’ların yavaşlatılması konusunun üzerine gitmeye başlamış oldu.

iPhone Yavaşlatma Olayı

Hatırlatmak gerekirse kısa bir süre önce de İtalyan Hükümeti tarafından Apple’a soruşturma açıldığı bilgisi gündeme gelmişti. Daha önce de hükümet, Apple’dan eski iPhone modellerini yavaşlatması konusunda detaylı bilgi sunmasını istemişti. Bu konuda Apple özür dilemiş ve yeni iOS 11.3 sürümü ile birlikte bu seçimi kullanıcılara bırakacağını belirtmişti. Şu an için Birleşik Devletler’deki soruşturmanın nasıl bir sonuca ulaşacağı bilinmiyor.

Bu konuda yaşanacak yeni gelişmeleri, teknoloji haberleri bölümüzde aktarmaya devam edeceğiz. Anlaşılan o ki Apple’ın resmi olarak iPhone satışı yaptığı birçok farklı ülkede, söz konusu bu soruşturmalar ile benzer bir süreç kendini göstermeye devam edecek.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here