Amerika’da İtfaiye Departmanı Drone Kullanmaya Başlayacak!

Drone kullanımı kamu kuruluşlarında yaygınlaşmaya devam ediyor. Son olarak gelen bilgilere göre Amerika'da iftaiye departmanı drone kullanımına başlıyor!

drone kullanımı

Son tüketici ürününden çok daha öte kullanımlara geçmeye başlayan drone modelleri, kamu kuruluşları tarafında da yoğun ilgi ile karşılanıyor. Son olarak gelen bilgilere göre ise New York İtfaiye Departmanı, yakın zaman içinde drone kullanımına başlayacak.

NYC İtfaiye Departmanı drone kullanımına başlayacak!

Gelen bilgilere göre New York İtfaiye Departmanı, LiveSky isimli drone modelini bünyesine katmaya hazırlanıyor.

itfaiye

Açıklanan bilgilere göre NY İtfaiye Departmanı bünyesine alınacak olan LiveSky drone modeli, itfaiye görevlilerine müdahale öncesi gözlem yapmak noktasında büyük kolaylık sağlayacak.

Hoverfly tarafından geliştirilen LiveSky isimli drone modeli, kızılötesi fotoğraf ve video kaydı yapabiliyor. NY İtfaiye Departmanı için alınacak olan LiveSky drone modelinin ücreti ise 85 bin dolar.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.