AMD Summit Ridge Tanıtıldı!

AMD Summit Ridge

AMD’nin bir süredir beklenen Zen mimarisine sahip işlemci modeli AMD Summit Ridge, Computex 2016 çerçevesinde resmi olarak sergilendi. Nitekim, AMD AM4 soket tipine sahip olan AMD Summit Ridge işlemcisi ile ilgili teknik detaylarda kesinleşmiş oldu.

Ayrıca Bakınız

iPhone 8 için Kavisli OLED Ekran İddiası!

AMD Summit Ridge işlemci özellikleri!

AMD Summit Ridge

AMD tarafından açıklanan bilgilere göre yeni Zen mimarisini taşıyan AMD Summit Ridge işlemciler; 8 çekirdeğe sahip iken 16 Thread sunuyor. AMD FX işlemci modellerine kıyaslayaklaşık %40 performans artışı sergilediği belirtilen AMD Summit Ridge işlemcisi, atası Bulldozer’in genlerini taşıyor.

Intel tarafında kullanılan Hyper-Threading teknolojisine de rakip bir teknoloji kazanmış olan AMD Summit Ridge işlemci modeli, Intel’in Skylake işlemcileri ile mücadele verecek.

Fiyat konusunda ise AMD Summit Ridge işlemcileri için henüz net bir bilgi paylaşılmadı. Ancak gelen bilgilere göre 8 çekirdek ve toplamda 16 Threads sunan AMD Summit Ridge işlemcisinin etiketi, 1,000 Dolar seviyesinde olacak.

 

>> AMD Summit Ridge işlemcisi ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.