Amazon’un Yeni Video Konferans Uygulaması: Amazon Chime!

Amazon iş dünyası odaklı yeni video konferans uygulamasını yayınladı: Amazon Chime! İşte yeni Amazon Chime uygulaması ile ilgili detaylar!

Amazon Chime

Popülaritesi her geçen gün artan video konferans uygulamalarına bir alternatif de Amazon’dan gelmiş oldu. Kısa bir süre önce yayınlanan yeni mobil uygulama Amazon Chime, öyle görünüyor ki rakipleri ile ciddi bir rekabete girişmiş olacak.

Amazon Chime yayınlandı!

Önelikle belirtmek gerekirse yeni Amazon Chime; iOS, Android, Windows ve macOS platformları için kısa bir süre önce eş zamanlı olarak yayınlanarak her kesimden kullanıcıyı hedef aldığını belli etmiş oldu.

Video konferans, sesli görüşme, video çağrı, anlık yazışma ve ekran paylaşımı gibi özellikleri bünyesinde barındıran Amazon’un yeni uygulaması Chime, Amazon Chime Basic, Amazon Chime Plus ve Amazon Chime Pro olmak üzere 3 farklı hizmet ayrımına sahip.

Amazon Chime Basic, Amazon Chime Plus ve Amazon Chime Pro özellikleri ve ücretlendirme politikaları ise şu şekilde sıralanıyor:

Amazon Chime Basic ve Amazon Chime Plus ve Amazon Chime Pro özellikleri!

Amazon Chime Basic: Ücretsiz olarak sunulan Basic versiyonu; video ve sesli görüşmelere imkan sunuyor.

Amazon Chime

Amazon Chime Plus: Aylık 2,5 dolar etiketine sahip olan Plus versiyonu; ekran paylaşımına, uzaktan cihaz yönetimine ve 1GB mesaj geçmişi kaydına imkan sunuyor.

Amazon Chime Pro: Aylık 15 dolar’lık fiyat etiketine sahip olan Pro versiyonu; takvim oluşturma, görüşmeleri kayıt altına alma ve özel url oluşturma gibi pek çok desteği kullanıcılarına sunuyor.

Amazon Web Service ile çalışabilen Amazon Chime, Pro versiyonu için de şu an 30 günlük deneme süresi sunuyor.

Android için Amazon Chime indir: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.amazon.chime

iOS için Amazon Chime indir: https://itunes.apple.com/us/app/amazon-chime/id1183436022

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here