Amazon Türkiye İçin İlk Tarih Ortaya Çıktı!

Amazon Türkiye için ilk tarih ortaya atıldı. İşte "Amazon Türkiye'ye ne zaman gelecek?" sorusuna ilişkin ortaya çıkan ilk cevap!

Amazon

Amazon Türkiye yapılanması ile ilgili ilk açıklama geldi. Buna göre Amazon, Türkiye’deki çalışmalarına 2018 yılında başlamış olacak.

“Amazon Türkiye ne zaman açılıyor?” sorusuna ilk yanıt geldi!

Amazon’un Türkiye’deki yapılanmasına ilişkin daha önce domain yani alan adı ve yerel elektronik ticaret şirketleri ile ilgili görüşmeler yaptığına ilişkin ilk bilgilerden sonra bir süre sessizlik hakim olmuştu. Şimdi ise ilk tarih gündeme geldi.

Amazon

Bloomberg HT Koordinatörü Ali Çağatay tarafından Twitter üzerinden yapılan bir açıklamaya göre Amazon Türkiye, Temmuz 2018 tarihi itibariyle hizmet vermeye başlayacak. Diğer e-ticaret sitelerine de gönderme içeren bu tweet sonrasında, uzun zamandır ülkemizdeki Amazon haberleri, yeniden hareketlenmiş oldu. Bu tarihe ne zaman ve nasıl ulaşıldığı konusunda ise herhangi bir açıklama en azından şu an için mevcut değil.

Lakin ne yazık ki şu an için başka detaylar bulunmuyor. Bu konuda yaşanacak tüm gelişmeleri Haber Tekno internet haberleri kapsamında aktarmaya devam ediyor olacağız. Son olarak hatırlatmak gerekirse şu an Amazon Türkçe dil ve ücretsiz kargo hizmeti ile ülkemize hizmet vermeyi sürdürüyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.