Akıllı Saat Satışları 2016’da Yüzde 1 Arttı! Lider Apple Watch!

2016 yılındaki akıllı saat satışları ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. Buna göre akıllı saat sektöründe sadece yüzde 1'lik artış oldu! İşte detaylar!

Akıllı Saat Satışları

Büyük beklentiler oluşturularak akıllı telefonlar ile birlikte satılmaya başlanması beklenen akıllı saat modelleri, öyle görüyor ki 2016 yılında da ciddi bir artış yaşamamış oldu. Gelen yeni bilgilere göre 2016 yılındaki akıllı saat satışları, bir önceki yıla kıyasla sadece yüzde 1.4’lük bir artış yaşadı.

Akıllı saat satışları 21 milyon barajında kaldı!

Market analizleri gerçekleştiren Strategy Analytics tarafından yayınlanan rapora göre akıllı saat satışları, 2016 yılında 21.1 milyon adet ile sınırlı kaldı. 2015 yılında da 20.8 milyon adet akıllı saat satışı gerçekleştirildiği düşünüldüğünde, 2016 yılındaki artış sadece yüzde 1.4 oranını yakalayabildi.

Apple Watch akıllı saat sektörünün lideri!

Apple Watch

Bunlarla beraber 2016’da en çok akıllı saat satışı gerçekleştiren firma, Apple Watch modelleriyle beraber Apple oldu. Toplamda 11.6 milyon adet Apple Watch satışı gerçekleştiren Apple, toplam satışların yüzde 55’lik bir bölümünü almayı başardı.

Apple Watch ile Apple’ın en yakın rakibi ise Samsung oldu. Samsung’da 2.4 milyon adetlik akıllı saat satışı gerçekleştirmeyi başardı.

2017 yılı için gelen tahminler de pek de iç açıcı değil. Zira 2015-2016 yıllarındaki ufak artışların, 2017 yılında da benzer olacağı ve firmaların akıllı saat sektöründen çok da memnun olmayacağı tahmin ediliyor.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.