Airbnb Evinde Gizli Kamera

Airbnb evi kiralayan bir çift, yatak odasında fark ettikleri gizli kamera sonrasında suç duyurusunda bulundu. Dünyanın en popüler bireysel ev kiralama hizmeti sunma platformu olan Airbnb evinde çıkan bu gizli kamera sonrasında yaşanan gelişmeler, Airbnb bakış açısını farklı noktalara taşımış oldu.

Airbnb evi kiralayan çift, yatak odasında gizli kamera ile karşılaştı!

Birleşik Devletler’in Florida bölümünde yaşanan bir olayda, Airbnb üzerinden ev kiralyan çiftin, yatak odasında gizli kamera yer aldığını gerçeğini ortaya çıkardı. Tampa ve Sarasota bölgeleri arasındaki Longboat Key’de yaşanan bu olay sonrasında evli çift, suç duyurusunda bulundu.

Airbnb Evinde Gizli Kamera

Konu ile ilgili ABC TV’ye açıklamada bulunan çift, yatak odasında yer alan bu kameranın kaydettiği görüntülere ilişkin açıklamalarda bulu. Çıplak görüntülerin kayıt edildiğini ifade edilirken, kameranın fark edildiği saniyelerdeki karelerde yayınlandı.

Birden çok cihaza Wi-Fi üzerinden görüntü aktaran gizli kameranın Airbnb evinde ortaya çıkmasından sonra yapılan soruşturma devam ederken, Airbnb tarafından ise henüz net bir adım atılmış değil.

Airbnb için gizli kamera olay bir ilk değil!

Gizli kameranın yatak odasında bulunmasından sonra ve olayın resmi kurumlara intikal etmesinin ardından açıklama yapan Airbnb, söz konusu ev sahibinin Airbnb platformundan uzaklaştırıldığını ve yetkililer ile iletişim halinde kalarak olayı yakından takip ettiklerini belirtti. Gizlilik konusuna özen gösterdiklerini belirten Airbnb, görünen o ki olayı kısa sürede çözmenin yolunu, bu tip ev sahiplerini platformdan uzaklaştırarak bulmuş.

Son olarak belirtmek gerekirse bu örnek, Airbnb için bir ilk değil. Zira Aralık 2015 tarihinde de bir kadın kullanıcı, kiraladığı Airbnb evinden gizli görüntülerinin alındığı gerekçesiyle firmaya dava açmıştı.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here