AdSense Alternatifleri (En İyi Alternatif 3 Reklam Ajansı)

İnternet yayıncıları için AdSense alternatifleri de AdSense kadar önemli. İşte en iyi AdSense alternatifleri ve AdSense alternatifleri ile ilgili detaylar!

AdSense Alternatifleri

İnternet yayıncılığı için AdSense, büyük bir önem taşıyor. AdSense alternatifleri denildiğinde de yine es geçilmemesi gereken detayları arasında beliriyor. Hem ülkemizde, hem de global olarak Google AdSense, en büyük çevrimiçi reklam platformu konumunda yer alıyor. Ancak, kimi zaman yayıncılar AdSense hesabı alamamaktan ya da AnSense hesaplarının kapatılmasından yakınabiliyor.

Öte yandan AdSense alternatifleri ile ek olarak, gelir yüzdesini artırmak mümkün hale geliyor. Nitekim hem yayıncılar hem de reklam verenler, AdSense alternatifleri olarak isimlendirilebilecek farklı firmalara başvurma ihtiyacı duyuyor.

Google AdSense nedir?

Alternatif örneklere geçiş yapmadan önce, elbette ki tüm okurlarımız için kısaca AdSense konusuna da bir tanımlama yapmak gerekiyor.

Bilindiği gibi internet sitelerinin en büyük gelir kalemleri arasında, reklamlar yer alıyor. Daha çok dijital ortamda banner seçenekleri ile uygulanan reklam çeşitleri, son dönemlerde farklı tiplerde de uygulanmaya başladı. Banner söz konusu olduğu vakit ise en büyük araç, Google’ın AdSense servisi oluyor. Dünyanın en popüler arama motorlarından olan Google’ın da gelir kaynaklarından biri olan AdSense’in kullanımı, yayıncılar için de çok önemli bir yere sahip.

Lakin bazı sebeplerden dolayı yayıncılar, alternatif reklam ajanslarına da yönelmeyi tercih edebiliyor. Ülkemizde de bu konuda yerli çalışmalar yapan firmalar bulunuyor. Bu yazımızda da bahsi geçen bu yerli alternatif isimleri gündeme getiriyor olacağız.

AdSense alternatifleri neler?

Aslında, ülkemizde temel olarak iki farklı AdSense alternatifi firma olduğunu söylemek gerek. Hem yerli girişim olarak hem de farklı reklam alanları ile elektronik yayıncıları için AdSense alternatifleri arasında yer alabilecek potansiyele sahipler.

Alternatif 1: AdMatic

Bahsi geçen bu iki Google AdSense alternatifine değinmek gerekirse, ilk olarak kendini ortaya çıkaran firma, AdMatic oluyor. Yerli AdSense alternatifleri arasında yer alan AdMatic, elektronik yayıncılara yüksek gelir elde etme imkanı sunarken, sahip olduğu geniş reklam alanı seçenekleriyle de reklam veren firmalara daha verimli reklam yapma imkanı sunuyor. Temel olarak 4 farklı reklam tipi sunan AdSense alternatifi firma AdMatic, hem mobil hem de masaüstü ortamlarda aktivite sunuyor.

Alternatif 2: Reklamstore

Bir diğer yerli AdSense alternatifleri arasında yer alan firmalardan olan Reklamstore, sahip olduğu reklam modelleri ile AdMatic’e kıyasla AdSense yapısına çok daha benzer bir konsepte sahip. Birçok farklı reklam boyutu ile hem yayıncı tarafında hem de reklam veren tarafında beklentilere cevap verebilen Reklamstore ayrıca; Reklamnative, Reklamvidi, Reklamaction ve Reklammobi gibi farklı dağılımlarla, çeşitli alanlara özelleştirilmiş reklam seçenekleri de sunuyor. Temel olarak AdSense alternatifleri arasında yerli firmaların ciddi bir rakip olarak anılması, hem yerli elektronik yayıncıları hem de ülkemizde aktivitelerini sürdüren reklam veren firmaları tatmin edebilecek yeterliliği sunuyor.

Özetlemek gerekirse yayıncılar; hem AdSense hem de yerli AdSense alternatifleri noktasında birlikte kullanım sağlayarak, bekledikleri sonuçları elde edebilirler.

3 Yorum

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here