ABD Ordusu

Savaş uçağı, tank, savaş gemisi, füze sistemi ve ağır makineli tüfek bir yana dursun, güvenlik güçleri personelinin en temel materyali, tabancalar. Özellikle hava ve kara araçlarında çok büyük bir gelişim gösterilmeye devam ediyor olsa da, aynı durum tabanca tarafında kendini net olarak göstermiyor. Durumun böyle olmasına karşın Pentagon, Birleşik Devletler Ordusu ve Birleşik Devletler Hava Kuvvetleri personelinin tabanca modellerini yenilemek istiyor. Bu ihtiyacın altında yatan sebep ise, ordu mensupları tarafından gelen atış problemleri gibi görünüyor.

Pentagon, ordu için yeni tabanca modelleri istiyor!

ABD Ordusu

Açıklananlara göre Birleşik Devletler Ordusu ve Birleşik Devletler Hava Kuvvetleri bünyesinde kullanılan başlıca tabanca modelleri ile ilgili gelen personel şikayetleri ve yenilik gereksinimi, Pentagon’u yeni arayışlar içine soktu.

Gelen bilgiler neticesinde Pentagon, daha modüler ve seri kullanıma dayanıklı yeni tabanca modelleri ile Ordu ve Hava Kuvvetleri’ni donatmak istiyor. Daha modüler ve daha kompakt modeller isteyen Pentagon’un, bu gereksinimin altında yatan sebepler arasında; Birleşik Devletler Ordusu ve Hava Kuvvetleri bünyesinde kadın personelin, dolayısıyla daha küçük ele göre dizayn edilmiş tabanca prototipleri yer alıyor.

ABD Ordusu

Son olarak belirtmek gerekirse bu değişim işlemi, Pentagon için zorlu bir süreç olacak ve bu değişimden Pentagon da kaygı duyuyor. İlerleyen dönemlerde konu ile ilgili daha detaylı bilgiler aktarılmaya devam edecektir.

 

>> Sizce yeni tabanca modelleri, güvenlik güçleri için hangi yönden geliştirilmeli?

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here