4.7-inç iPhone 7 Modelinde Optik Görüntü Sabitleme Özelliği Olacak!

Apple, bu defa 4.7-inç iPhone 7 modelinde optik görüntü sabitleme özelliğine yer verecek. İşte 4.7-inç iPhone 7 modelinin kamerası ile ilgili detaylar!

4-7-inc iphone 7

iPhone 7 modelleri ile ilgili kısa bir süre önce, daha önce gündeme getirilmeyen bir detay aktarıldı. Aktarılan bilgilere ve sızdırılan görsellere göre 4.7-inç iPhone 7 modelinin kamerasında, OIS-Optical Image Stabilization- yani optik görüntü sabitleme teknolojisi yer alacak.

4.7-inç iPhone 7 modelinde, OIS desteği olacak!

4.7-inç iPhone 7

Bilindiği gibi iPhone 6 ve iPhone 6s modellerinin kameralarında, OIS-optik görüntü sabitleyici- teknolojisi yer almıyordu. Buna karşın iPhone 6 Plus ve iPhone 6s Plus modellerinde ise optik görüntü sabitleme teknoloji bulunuyordu. İki model arasında oluşan bu kamera farklılığının, OIS için fazladan bir kamera alanına sahip olması gösteriliyordu. iPhone 6 ve 6s Plus modelinde bu gerekli yeri, geniş kasa üzerinde kompanse etmek mümkün oluyordu. Nitekim OIS desteği, Apple tarafından sadece Plus modellerinde sunuluyordu.

4.7-inç iPhone 7

Şimdi ise Apple, sızdırılan iPhone 7 kamera sensörlerinden anlaşıldığı üzere Apple, 4.7-inç iPhone 7 modelinde yer alacak olan daha geniş kamera sensörüyle OIS desteğini sunmaya başlayacak.

4.7-inç iPhone 7

Anlaşılan o ki Apple, iPhone 7 modellerinde en çok kamera üzerinde çalışmalar sürdürmüş. Üzerinde 800 farklı mühendisin de çalıştığı göz önüne alındığında iPhone 7 hem tek kameralı modeli hem de çift kameralı modelleri ile rakiplerine kıyasla çok ciddi farkla oluşturabilecek potansiyele sahip gibi görünüyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra Yeditepe Üniversitesi’nde İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.