4.7-inç iPhone 7 Modelinde Optik Görüntü Sabitleme Özelliği Olacak!

Apple, bu defa 4.7-inç iPhone 7 modelinde optik görüntü sabitleme özelliğine yer verecek. İşte 4.7-inç iPhone 7 modelinin kamerası ile ilgili detaylar!

4-7-inc iphone 7

iPhone 7 modelleri ile ilgili kısa bir süre önce, daha önce gündeme getirilmeyen bir detay aktarıldı. Aktarılan bilgilere ve sızdırılan görsellere göre 4.7-inç iPhone 7 modelinin kamerasında, OIS-Optical Image Stabilization- yani optik görüntü sabitleme teknolojisi yer alacak.

4.7-inç iPhone 7 modelinde, OIS desteği olacak!

4.7-inç iPhone 7

Bilindiği gibi iPhone 6 ve iPhone 6s modellerinin kameralarında, OIS-optik görüntü sabitleyici- teknolojisi yer almıyordu. Buna karşın iPhone 6 Plus ve iPhone 6s Plus modellerinde ise optik görüntü sabitleme teknoloji bulunuyordu. İki model arasında oluşan bu kamera farklılığının, OIS için fazladan bir kamera alanına sahip olması gösteriliyordu. iPhone 6 ve 6s Plus modelinde bu gerekli yeri, geniş kasa üzerinde kompanse etmek mümkün oluyordu. Nitekim OIS desteği, Apple tarafından sadece Plus modellerinde sunuluyordu.

4.7-inç iPhone 7

Şimdi ise Apple, sızdırılan iPhone 7 kamera sensörlerinden anlaşıldığı üzere Apple, 4.7-inç iPhone 7 modelinde yer alacak olan daha geniş kamera sensörüyle OIS desteğini sunmaya başlayacak.

4.7-inç iPhone 7

Anlaşılan o ki Apple, iPhone 7 modellerinde en çok kamera üzerinde çalışmalar sürdürmüş. Üzerinde 800 farklı mühendisin de çalıştığı göz önüne alındığında iPhone 7 hem tek kameralı modeli hem de çift kameralı modelleri ile rakiplerine kıyasla çok ciddi farkla oluşturabilecek potansiyele sahip gibi görünüyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here