Haber Tekno Sosyal Medya
Mobil İnternet Kullanımı

İnternet

4.5G ile İnternet Kullanımı Artış Gösterdi!

Ülkemizde 4.5G teknolojisinin kullanıma sunulmasıyla beraber gelen verilere göre, mobil internet kullanımında artış yaşandı. İşte detaylar!

BTK tarafından hazırlanan üç aylık dönemi kapsayan veriler, Ulaştırma Bakanlığı tarafından kamuoyu ile paylaşıldı.

Açıklanan bilgilerde en çok dikkat çeken bölüm, 4.5G ile internet kullanımı tarafındaki artış oldu.

4.5G ile mobil internet kullanımı açıklandı!

Bilindiği gibi ülkemizdeki Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom GSM operatörleri, bir süredir 4.5G teknolojisine geçiş yapmış durumda ve vaat edildiği kadar olmasa da mobil internet tarafındaki hızlarda ciddi bir artış yaşandı.

Bu bağlamda, Ulaştırma Bakanlığı tarafından yayınlanan 3 aylık pazar analiz bilgilerine göre, mobil internet kullanımı yüzde 16 oranında artış göstererek, aylık ortalama mobil internet kullanımı 2.2GB boyutuna ulaşmış.

Mobil İnternet Kullanımı

74,5 milyonluk bir mobil hat aktivasyonunun bulunduğu bilgisinin de yer aldığı açıklamalardaki dikkat çeken detaya göre; 45.7 milyon kişi 4.5G aktivasyonu yapmış olsa da, bu kullanıcıların sadece 16.5 milyonluk kesimi 4.5G destekli SIM kartına ve mobil cihaza sahip.

Anlaşılan o ki önümüzdeki yıllarda 4G’nin sunduğu mobil internet avantajından yararlanan kullanıcı sayıcı, ciddi anlamda artış göstermeye devam edecek. Bu süreçte 5G öncesi iyi bir etkileşim yaşanıyor olacak.

Haberi Okumaya Devam Et
Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla İnternet

Üste çık