4.5G ile İnternet Kullanımı Artış Gösterdi!

Ülkemizde 4.5G teknolojisinin kullanıma sunulmasıyla beraber gelen verilere göre, mobil internet kullanımında artış yaşandı. İşte detaylar!

Mobil İnternet Kullanımı

BTK tarafından hazırlanan üç aylık dönemi kapsayan veriler, Ulaştırma Bakanlığı tarafından kamuoyu ile paylaşıldı. Açıklanan bilgilerde en çok dikkat çeken bölüm, 4.5G ile internet kullanımı tarafındaki artış oldu.

Ayrıca Bakınız:

4.5G ile mobil internet kullanımı açıklandı!

Bilindiği gibi ülkemizdeki Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom GSM operatörleri, bir süredir 4.5G teknolojisine geçiş yapmış durumda ve vaat edildiği kadar olmasa da mobil internet tarafındaki hızlarda ciddi bir artış yaşandı.

Bu bağlamda, Ulaştırma Bakanlığı tarafından yayınlanan 3 aylık pazar analiz bilgilerine göre, mobil internet kullanımı yüzde 16 oranında artış göstererek, aylık ortalama mobil internet kullanımı 2.2GB boyutuna ulaşmış.

Mobil İnternet Kullanımı

74,5 milyonluk bir mobil hat aktivasyonunun bulunduğu bilgisinin de yer aldığı açıklamalardaki dikkat çeken detaya göre; 45.7 milyon kişi 4.5G aktivasyonu yapmış olsa da, bu kullanıcıların sadece 16.5 milyonluk kesimi 4.5G destekli SIM kartına ve mobil cihaza sahip.

  • Etiketler
  • 4G
Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.