fbpx
Haber Tekno Sosyal Medya

30’undan Önce CEO Olan Kadın: Natalya Brikner!

natalya-brikner

Bilim

30’undan Önce CEO Olan Kadın: Natalya Brikner!

Roket bilimcisi ve aynı zamanda CEO olan Natalya Brikner, 30 yaşından önce tüm bu başarılara ulaştı. Peki, tüm bunlar nasıl oldu?

MIT’in uzay laboratuarlarında çalışırken bir profesör olmayı kafasına koyan Natalya Brikner, Oregon’un kuzeybatısında yer alan küçük bir şehirde büyüdü. Burada sık sık yıldızları izleyen ve orada bir yerlerde uzaylıların olduğunu düşünen Brikner, roketler üzerine birçok araştırma yaptı ve bu alanda çalışmaya başladı.

Ayrıca Bakınız:

Bir gün Louis Perna adlı çalışma arkadaşı ile birlikte üzerinde çalıştığı proje roket endüstrisinde büyük dikkat çekti. İkili, küçük uydular için itme gücü sağlayan bir prototip oluşturdu ve 2014 yılında da bu teknolojiyi ticarete döktü. Bir yıl öncesinde de ikili bu teknolojiyi uzayda ispatlamayı başardı. Natalya Brikner ve Louis Perna hiçbir zaman profesör olamadı ancak Brikner Accion’ın CEO’su oldu.

Natalya Brikner hem kendini hem de çevresindeki insanları geliştirmek istiyor!

natalya-brikner

Brikner kendini biraz aksi olarak ifade etse de aslında o kendini ve şirketini geliştirmek için sürekli çalışıyor. Ayrıca diğer insanları geliştirmek isteyen bu başarılı kadın, çalışanlarının yeni yetenekler kazanmaları ve kendilerini şirket seminerlerinde göstererek sahip oldukları bilgileri yaymaları için de onlara birçok fırsat sunuyor.

Natalya Brikner, bugüne kadar asla yardım istemekten çekinmediğini söylüyor. Yaptığı tüm çalışma ve araştırmalarda mutlaka ona tavsiye veren kişilerin olduğunu ve onların her zaman arkasında durduğunu da ekliyor. Elbette danışacak ve güvenecek birilerinin olması Brikner’ı gerçekten de rahatlatıyor.

Sonuç olarak Brikner bu büyük başarılara kişisel gelişimini sürdürmesi, iş arkadaşları ve tavsiye alabileceği insanlar sayesinde ulaşabildi. Zeka ve beceri elbette işinin büyük bir parçası ancak sırtını yaslayabileceği insanların var olması her zaman Brikner için büyük bir nimet.

Haberi Okumaya Devam Et
Bunlara da bakabilirsiniz:
Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Bilim

Üste çık