3 Adımda Veri Paylaşımı Tecrübeleriyle Kâr Etmek!

Günümüzde alıcı sensörleri her noktada görmek mümkün. Artık akıllı cep telefonları kullanıcıların nerede olduğunu, ne tür müzik sevdiğini ve hangi davetlere katıldığını biliyor. İş sektörü için de son derece güçlü bir araç olan bu veriler paylaşılan veri ya da veri paylaşımı olarak adlandırılıyor. Bu verilerin yalnızca akıllı cep telefonları üzerinde değil de diğer tüm teknolojik aletler üzerinde paylaşılabilmesi de son derece büyük bir avantaj.

Ayrıca Bakınız: Dikkat Çeken 4 NASA Projesi

Verilerin birçok cihaz üzerinde kullanılabiliyor oluşu aslında firmalar için de büyük avantaj olarak sayılabilir. Veri paylaşımı sayesinde firmaların müşterileri üzerinden büyük kâr etmesi mümkün. İşte 3 adımda paylaşılan veri tecrübeleriyle kar etmek!

1) Veri paylaşımı hususunda kullanıcıların güvenini kazanmak!

veri_paylasimi

Yakınlarda yapılmış olan bir ankete göre Amerikan vatandaşlarının %46’sının, marka ile güvenilir bir ilişki kurduğu takdirde verilerini çok daha rahat bir şekilde açığa vuruyor. Kullanıcıların verileri çoğu zaman firmalar için son derece gerekli oluyor. Elbette bu veri paylaşımı kullanıcının izni olmadan kesinlikle gerçekleşmiyor. Ancak bu durum firmalar için zorlayıcı hale gelebiliyor.

Eğer bir firmanız varsa bu problemle baş etmek için iki yola başvurabilirsiniz. Bunların ilki her şeyi yeni baştan kurmaktır ki bu son derece risklidir. Diğer bir yol ise var olan ekosistemlerden yani kullanıcı kitlelerinden faydalanmak olacaktır.

2) Güvenlik duvarı sayesinde tüm verileri korumak!

veri-paylasim

Kullanıcılar her zaman kişisel bilgilerinin korunması hususunda titiz davranır ve bir firmanın da tüm bu bilgileri koruyacağına dair kullanıcılarına garanti vermesi gerekmektedir. Dünyaca ünlü birçok firma güvenlik anlamında kullanıcıların tüm istek ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmakta ve onları koruduklarına dair de birçok yazı ya da belge sunmaktadır. Bu şekilde kullanıcılar paylaştıkları ya da paylaşacakları verilerin güvende olacağını bilerek hareket edecek ve firma da böylece avantaj sağlamış olacaktır.

3) Kullanıcılara sıra dışı tecrübeler yaşatmak!

veri-paylasimi

Böylesine gelişmiş ve teknolojik bir çağda yaşarken, kullanıcıların teknolojinin nimetlerinden yararlanmasını sağlamak oldukça önemlidir. Özellikle mobil uygulamalarda bunu başarmak herkesin yapabileceği bir iş değildir ve kullanıcıların ilgisini çekecek görsel şeyler yapmayı başaranlar kesinlikle başarılı olacaktır.

Bu noktada veri paylaşımını eğlenceli ve ilgi çekici hale getirmek de firmaların yararına olacaktır. Kullanıcılar teknolojik cihazları genellikle işlerini kolayca yapabildikleri ve bundan keyif aldıkları için kullanırlar. Firmaların bu durumu göz önünde bulundurarak hareket etmesi ve hem kullanım anlamında hem de görsel anlamda kullanıcıları memnun etmesi kârın da artması anlamına gelecektir.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here