2,500 Yıllık Marijuana Bitkisi Bulundu!

Eski lahit içerisinde tam 2,500 yıllık 2,500 marijuana bitkisi keşfi yapıldı. İşte yeni bulunan 2,500 yıllık marijuana bitkisi ile ilgili detaylar!

Çin’in kuzey-batı bölgesi arkeologlar, yaptığı kazı çalışmalarında bulduğu eski bir mezar içerisinde 2,500 yıllık marijuana bitkisi keşfettiler.

2,500 yıllık marijuana bitkisi!

Çin Akademi Üniversitesi’nden Hongen Jiang tarafından yapılan açıklamaya göre lahit içerisinde bulunan 2,500 yıllık marijuana bitkisinin, büyük oranda bozulmamış olduğunu belirtiyor.

2,500 Yıllık Marijuana Bitkisi

Aktarılan bilgilere göre 2,500 yıllık lahit içerisinden çıkartılan marijuana bitkisinin, o dönemdeki insanlar tarafından psikoaktif özellikleri sebebiyle kullanıldığı düşünülüyor.

Çin’de yaşanan bu 2,500 yıllık marijuana keşfi, aslında bir ilk değil. Zira daha önce de benzer lahitler ve içerisinde marijuana bitkileri bulunmuştu.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.