2020 Yılında Dünyanın Yarısı Mobil İnternet Kullanacak!

Mobil İnternet

PwC isimli danışmanlık şirketi tarafından yayınlanan yeni raporlara göre, dünya internet kullanım oranı 2020 yılında, masaüstü ile yarı yarıya olacak seviyeye ulaşacak. Firmanın yayınladığı bilgilerden anlaşılacağı üzere mobil internet, tüketiciler için birinci sırada yer alma yolunda kesinkes olarak ilerliyor.

Mobil internet kullanımı, masaüstünün yarısı olacak!

Mobil İnternet

PwC tarafından açıklanan bilgilere göre, 2020 yılında mobil internet kullanan kullanıcı sayısı, dünya genelinde 7,4 milyar kişi olacak. Bununla birlikte yayınlana raporda yer alan bilgilere göre bu mobil internet kullanıcı sayısının 3,84 milyarlık dilimi, mobil internet servislerinden yararlanıyor olacak.

Video izlenme tarafında 2020 yılında mobilin %82 seviyesinde olacağı açıklanırken, Amerika pazarında internet aboneliği, nüfusun %92’lik bölümüne yayılmış olacak.

PwC tarafında açıklanan bu yeni bilgiler, daha önce de Erisson tarafından yayınlanan 2020 tahminleri ile örtüşüyor. Öyle görünüyor ki internetin geleceği, mobil cihazlar ve mobil tüketim üzerinde şekilleniyor olacak.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.