2018 Yılının Rengi Belli Oldu!

Pantone tarafından her yıl düzenli olarak belirlenen "yılın rengi", 2018 yılı için de açıklandı. İşte 2018 yılının rengi ve etkileri!

Pantone 2018 yılın rengi

2018 yılının rengi resmi olarak duyuruldu. Her yıl Pantone tarafından belirlenen yılın rengi, 2018 yılı adına da belirlendi ve resmi olarak açıklandı.

Pantone 2018 yılın rengi: Morötesi

Pantone tarafından belirlenen 2018 yılın rengi, 18-3838 kodu ile morötesi yani ultraviolet olarak açıklandı. Her ne kadar Pantone tarafından yapılan seçimler, daha çok moda dünyası için geçerli bir seçim olarak ifade ediliyor olsa da teknoloji dünyasında da yansımaların olacağını söylemek mümkün.

Pantone 2018 yılın rengi

Daha çok akıllı telefon aksesuarlarında kendini belli etmeye başlayacak olan 2018 yılının rengi morötesi, Android tarafındaki bazı akıllı telefon üreticileri tarafından yeni modellerde renk seçeneği olarak da sunulabilir. Bu konuda farklı yaklaşımlar getiren Samsung ve LG gibi firmaların bu konuda atılım yapma ihtimalleri bulunuyor.

Apple tarafında ise her ne kadar morötesi olarak tanımlanmasa da mor renk seçeneğine sahip iPhone kılıfları sunulmaya başlamıştı. 2018 yılında bu renk seçeneği de tercih seçenekleri arasına eklenebilir.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here