2018 Yılının En İyi Kuş Fotoğrafları Ödüllerini Aldı!

Audubon Fotoğrafçılık Ödülleri 2018 en iyi kuş fotoğrafları

Audubon Fotoğrafçılık Ödülleri 2018 yılında da gerçekleştirildi ve bu bağlamda en iyi kuş fotoğrafları çeken fotoğrafçılar ödüllerini aldı. Vahşi yaşam fotoğrafçılığı kapsamında ayrı bir yere sahip olan kuş fotoğrafçılığı ile ilgilinen kişi sayısı artmaya devam ederken, önemli kareler de ödüllendirilmeye devam ediyor. 2018 yılında da bu konuda önemli gelişmeler yaşandı.

8 bin fotoğrafçı ile yarışmanın en iyileri belli oldu!

Yaklaşık olarak 8 bin kişi tarafından kuş fotoğrafçılığı üzerinde çalışmalar devam ettirilken, bu konuda jüride yer alan vahşi yaşam fotoğrafçısı Melissa Groo tarafından da önemli açıklamalar geldi. Her ne kadar zorlu bir süreç olsa da bahsi geçen bu 8 bin fotoğrafçının çalışmalarına devam ettiğini belirten Groo, yarışmada fotoğrafları değerlendirirken çok nadir görülen karelere dikkat ettiklerini de açıkladı. Daha önce hiç görülmemiş yahut çok nadir yakalanmış olan kuşların anlarını yansıtan fotoğraflar, jüri tarafından beğeni topladı.

Bunlara ek olarak en büyük ilgiyi ise egzotik kuşların kareleri oldu. Birçok farklı tür ve farklı bölgelerde çekilen fotoğraflar arasında, baykuşlardan kartallara kadar birçok farkı tür bulunuyor. Tüm fotoğrafları ve açıklamalarını, fotoğraf altında yer alan okları ilerleterek görebilirsiniz.

Audubon Fotoğrafçılık Ödülleri 2018 en iyi kuş fotoğrafları

  • Siyah boyunlu Stilts kuşları
  • Gary R. Zahm tarafından çekilen bu fotoğraf, profesyonel kategorisinde ödül aldı.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here