2018 Yılında 3 Farklı Google Pixel 3 Modeli Gelebilir!

Yeni ortaya çıkan bir bilgiye göre Google, 3 farklı Google Pixel 3 modeli üstünde çalışıyor. İşte Pixel 3 ile ilgili detaylar!

Google Pixel 2 ve Pixel 2 XL modelleri

Henüz daha Google Pixel 2 ve Pixel 2 XL modellerinin satışları yeni başlamış durumda iken, 2018 yılında duyurulacak olan Pixel 3 modelleri ile ilgili detaylar ortaya çıktı. Bu göre Google, 2018 yılında duyurmak üzere 3 farklı Google Pixel 3 modeli üzerinde çalışmalar yapıyor olabilir.

2018’de 3 farklı Google Pixel 3 duyurulabilir!

Kod satır araları arasındaki detaylardan elde edilen bilgilere göre Google, “crosshatch”, “albacore” ve “blueline” kod isimleri ile üç farklı mobil cihaz üzerinde çalışmalar gerçekleştiriyor. 2018 yılında duyurulacak olan yeni akıllı telefon modellerine atıfta bulunduğu iddia edilen bu kod isimlerinin, Google’da strateji değişimi yaşatacağı da aktarılıyor.

Google Pixel 3 modelleri kod isimleri

İki farklı Pixel 3 modeli ile devam serisi oluşturmayı planlayan Google, bir diğer Premium model ile farklı bir strateji tercihinde bulunacak gibi görünüyor. Aslında bu sistemi daha net açıklamak adına iyi de bir örnek bulunuyor. Zira Apple’ın bu yıl uyguladığı yeni iPhone stratejisi de tam manasıyla böyle bir çalışmayı yansıtıyor.

Elbette ki şu an için net bir çıkarımda bulunmak için çok erken bir zaman. Lakin 2018 yılının ilk ayları itibariyle bu konuda daha net bilgiler gündeme gelmeye başlayacak gibi görünüyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.