2018 Mercedes A Serisi Oldukça İddialı Geliyor!

2018 Mercedes A serisi Amsterdam’da üretim formu ile karşımıza çıkarken geçtiğimiz ay Las Vegas sokaklarında bir sürüş yapmıştı. Bu sürüş esnasında da Mercedes Benz Kullanıcı Deneyimi (MBUX) bilgi eğlence sistemine de bir göz atabildik. Bu sistemi başlatmak için sadece “Hey Mercedes” demek yeterli. Ardından pek çok işlevi sistem üzerinden yürütmek mümkün.

2018 Mercedes A

Las Vegas şehrindeki deneme sürüşlerinde Mercedes sesli asistanı tıpkı Amazon Alexa ve Google Assistant gibi sorunsuz bir şekilde çalıştı. Elbette harika değildi ancak aracın navigasyon, telefon, iklim kontrol ve ses gibi pek çok fonksiyonu ile bütünleşmeyi başardı. Sürücünün kolayca ulaşabileceği dokunmatik ekran da en çok göze çarpan detaylar arasında yer aldı.

2018 Mercedes A serisi

2018 Mercedes A serisi de MBUX nimetlerinden faydalanacak!

MBUX ayrıca Mercedes Me uygulaması aracılığı ile araç paylaşımı özelliğinin kullanılmasını da mümkün kılıyor. Bu özellik sayesinde araç sahibi aracı kimin çalıştırabileceğine ve dolayısıyla araca kimlerin girebileceğine karar verebiliyor.

2018 Mercedes A

Bu şekilde anahtar derdi de ortadan kalkmış oluyor. Mercedes, artık en küçük aracında bile gelişmiş sürücü asistanı teknolojisini kullanıyor ve 2018 Mercedes A serisi araçlar da bu teknolojinin nimetlerinden ciddi anlamda faydalanacak. Yeni Mercedes A hatchback önümüzdeki bahar aylarında satışa sunulacak ve rakipleri de Audi A3, BMW 1 Serisi ve Volkswagen Golf olacak. Ancak ABD MBUX deneyimini ne yazık ki 2018 yılının sonuna kadar yaşayamayacak.

Otomobil kategorimiz kapsamında yeni haberleri aktarmaya devam edeceğiz. Yeni modelle ilgili yorumlarınızı, aşağıdaki yorumlar bölümünden ifade edebilirsiniz.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here