2018 iPhone Modelleri

Apple’ın önümüzdeki aylarda duyurmaya hazırlandığı yeni 2018 iPhone modelleri ile ilgili sızıntılar gelmeye devam ediyor. Şimdi de yeni modellere ait olduğu iddia edilen 3 farklı ön panel görüntüsü paylaşıldı.

Şimdiye kadar elde edilen bilgilerle doğrudan doğruya örtüşen yeni görseller, en azından tasarım konusunda bir değişiklik olmayacağını da destekliyor.

Yeni iPhone modellerinin ekran boyutları nasıl olacak?

İlk olarak 2018 yılında 3 farklı iPhone modelinin duyurulması beklendiğini belirtmekle başlamak gerekiyor.

Bu modellerde 2 tanesi OLED ekranlı ve 1 tanesi de LCD ekran teknolojisine sahip olacak. Sızıntıya konu olan modeller de bu durumu destekliyor.

2018 iPhone Modelleri

Sızıntı görselde yer alan 5.8-inç modelin LCD ekranlı olacağını ve 6.1-inç ve 6.5-inç ekran boyutundaki modellerin ise tıpkı iPhone X modelinde olduğu gibi OLED ekranlı olacağını söylemek mümkün.

Bu bağlamda 6.1-inç ve 6.5-inç modellerinin iPhone X modelinin devamı ve 5.8-inç modelinin de iPhone 8 Plus modelinin devamı olacağı konusunda bir çıkarım yapılabilir.

Tasarım konusunda ise çentikli yapı, temel anlayış olarak kendini gösterecek. Şu an için arka yüzeyine dair bir görsel olmasa da değişim yapılmasının beklenmediğini ifade edelim. Bu noktada 5.8-inç 2018 iPhone modelinin farklı renk seçenekleri ile geleceğine dair yeni bilgiler gündeme gelmişti.

Teknik özellikler konusunda ise şu an bir bilgi mevcut değil. Ancak yeni nesil Apple A12 işlemci kullanımlasının beklendiğini de belirtelim. Kamera tarafındaki ve Face ID tarafındaki iyileştimelerle beraber iOS 12 ön yüklü olarak gelecek yeni modeller, birçok yeni özelliği de beraberinde getirecektir.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here