2018 iPhone Modelleri Detaylanmaya Devam Ediyor!

Apple'ın 2018 iPhone modelleri ile ilgili dikkat çeken yeni iddialar gündeme geldi. İşte 2018 iPhone modelleri ile ilgili ilk öne çıkan detaylar!

2018 iPhone Modelleri

iPhone X satışları henüz daha tüm dünyada resmi olarak başlamışken, yeni iPhone modellerinin haberleri gelmeye başlamış oldu. Bu süreçte çok dikkat çeken açıklamalar da kendini gösteriyor. Bunlardan bir yenisi ise Apple’ın 2018 yılında 3 farklı iPhone modeli duyuracağı ve bu 2018 iPhone modellerinin temel olarak ekran boyutları ve ekran teknolojileri konusunda birbirinden ayrılacağı ifade ediliyor.

2018 yılında 3 farklı iPhone modeli tanıtılabilir!

Apple’ın ürünleri ile ilgili doğru çıkan tahminleri ile özellikle son birkaç yıldır teknoloji dünyasındaki akıllı telefon sızıntı haberleri ile gündeme gelen KGI Securities analistlerinden Ming-Chi Kuo, 2018 iPhone modelleri konusunda da yeni açıklamalar yapmaya başladı.

Ming-Chi Kuo tarafından yapılan yeni açıklamaya göre Apple, 2018 yılında 3 farklı iPhone modeli duyurmaya hazırlanıyor ve bu iPhone modelleri, aynı tasarıma sahip olacak. Yeni iPhone modellerinin temel olarak iPhone X tasarımı ile benzerlik göstermesi tahmin ediliyor.

2018 iPhone Modelleri

Aralarındaki farklılıklar ise daha önce de bahsedildiği gibi ekran boyutları ve ekran teknoloji noktasında olacak. 6.1-inç büyüklüğünde TFT-LCD ekrana sahip olan model bir yana dururken, diğer iki modelin OLED ekran teknolojisine sahip olması ve 6.5-inç ve 5.8-inç büyüklüklerinde olması bekleniyor.

Söz konusu bu farklılıkların, temelde Apple’ın fiyatlandırma stratejisi oluşturma çabalarına dayandığı belirtiliyor. Bilindiği gibi iPhone X Türkiye fiyatı ile dikkat çekerken, yurt dışındaki fiyatları da makul seviyelerde değil. Apple’ın da sonraki iPhone modellerinde tek bir iPhone ile fiyatı yüksekte tutmak yerine, kimi özellikleri ve ekran boyutunu değiştirerek, farklı fiyatlandırma politikası izlemeye çalışacağı tahmin ediliyor.

Elbette ki şu an için söz konusu bu açıklamalar, somut bilgilerle desteklenemiyor. Zira yeni iPhone modeline neredeyse 1 yıllık bir süre olduğu hesaba katıldığında, çok erken gelen bu sızıntı bilgiler, zaman içerisinde çok daha farklı şekilde aktarılmaya başlayabilir. Hatırlatmak gerekirse daha önce de Apple’ın 2018 yılında iki farklı OLED ekranlı iPhone modeli duyuracağı aktarılmıştı. Nitekim bu yeni haber ile birbiri ile örtüşen bir yaklaşım devam ediyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here