2018 iPad Pro Nasıl Olacak?

2018 iPad Pro modelleri ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. İşte yeni nesil iPad Pro özellikleri ve tasarımı ile ilgili yeni elde edilen bilgilerin tamamı!

2018 iPad Pro

Yeni 2018 iPad Pro hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. En son yayınlanan beta iOS 11.3 ile birlikte ise bir süredir devam eden 2018 iPad Pro özellikleri sızıntıları desteklenmiş oldu.

2018 iPad Pro 12.9 özellikleri nasıl olacak?

Apple tarafından önderlik edilen tablet kategorisi ürünü iPad Pro, 2018 yılında yenileri ile güncellenecek gibi görünüyor. Bir süredir devam eden sızıntılar, kısa bir süre önce güncellenmiş oldu.

2018 iPad Pro

İlk olarak belirtmek gerekirse şu an için 2018 iPad Pro 12.9-inç veyahut 10.5-inç büyüklüğünde mi olacak sorusu, net olarak cevap bulmuş değil. Zira iOS 11.3 sürümü ile desteklendiği üzere yeni iPad Pro modelleri, tıpkı iPhone X özellikleri arasında yer aldığı üzere çerçeveleri inceltilmiş bir ekranla gelecek.

Dolayısıyla bir önceki nesil iPad Pro modellerine kıyasla aynı kasa üzerinde daha geniş ekran yer alıyor olacak.

Şu an için bu tablet modelinin iPhone X modelindeki gibi ekran üstünde bir çentik ile mi yoksa sadece ince çerçeve ile mi sunulacağı bilinmiyor. Lakin daha ince çerçeve ile geleceğine kesin gözüyle bakılıyor.

2018 iPad Pro Face ID özelliği ile gelecek!

2018 iPad Pro

Ekran çerçevelerine ek olarak, iOS 11.3 sürümündeki ifadelerden çıkarım yapılarak, Face ID isimli yüz tanıma teknolojisinin, iPad tarafına da geleceğini söylemek mümkün hale geldi. Zira ince çerçeveler ile iPad tarafında da home tuşunun yani ana sayfa tuşunun kaldırılacağı, dolayısıyla da Touch ID parmak izi okuyucusunun bulunmayacağı ifade ediliyor.

Bunun yerine Apple, iPhone X modelinde olduğu gibi parmak izi yerine Face ID isimli yüz tanıma teknolojisi kullanıyor olacak.

Son olarak belirtmek gerekirse şu an için 2018 iPad Pro çıkış tarihi ile ilgili net bir bilgi bulunmuyor. Ancak WWDC 2019 kapsamında yeni iPad modelleri kendini gösterebilir.

Haber Tekno olarak daha önce hazırladığımız ilgili haberler ise şu şekilde:

iPhone X Face ID Maske ile Kandırılabiliyor

iPhone X Ne Kadar Satış Gerçekleştirdi? İşte 2017 iPhone X Satışları

iPhone Müstehcen Fotoğrafları Etiketliyor

iPhone X Face ID Özelliği İkizleri Birbirinden Ayırabiliyor mu?

Yeni iPad Pro modelleri ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Sizce Face ID ve çerçevesiz ekran, iPad Pro satışlarını artırabilir mi? Aşağıdaki yorumlardan düşüncelerinizi aktarabilir ve bu habere puan verebilirsiniz.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here