2018 Chromebook Modellerine Snapdragon 845 Dopingi!

Google tarafından hazırlanan işletim sistemli 2018 Chromebook modellerinin özellikleri ile ilgili önemli bilgiler gündeme geldi. Buna göre 2018 Chromebook modellerinde Qualcomm'un Snapdragon 845 mobil işlemcisi kullanılabilir. detaylar haberimizde!

2018 Chromebook Modelleri

Google tarafından sağlanan Chrome OS işletim sistemi taşıyan Chromebook modelleri, 2018 yılında çok farklı bir yere gelebilir. Yeni elde edilen bilgilere göre 2018 Chromebook modelleri, Qualcomm tarafından kısa bir süre önce tanıtılan yeni mobil yonga seti Snapdragon 845’i taşıyabilir. Böylece Chromebook modellerinde çok ciddi bir pazar payı yükseliği kaydedilebilir.

2018 Chromebook modelleri, Snapdragon 845 ile gelebilir!

2017 yılında başta Chromebook Asus, Samsung, HP ve DELL olmak üzere birçok farklı üreticiden önemli cihazlar ortaya çıktı. Lakin bu notebook modelleri, hem performans hem de Chromebook Apps yani Chromebook uygulamaların yetersizliğinden dolayı geri planda kaldı.

2018 Chromebook Modelleri

Nitekim Chromebook fiyat politikaları da hesaba katıldığında, birçok kullanıcı Chrome OS taşıyan bir notebook yerine, Windows işletim sistemi taşıyan diğer dizüstü bilgisayar modellerine yönelmeyi tercih etti. Ancak söz konusu bu durum, 2018 yılında çok daha farklı bir noktaya gelecek gibi görünüyor.

Hatırlatmak gerekirse kısa bir süre önce Window 10S işletim sistemi ve Qualcomm Snapdragon 835 işlemcili Asus NovaGO ve HP EnvyX2 dizüstü bilgisayar modelleri duyurulmuştu. Böylece Snapdragon işlemcilerin mobil cihazlardan masaüstü tarafa da geçiş yapacağı netleşmiş olmuştu.

Şimdi de 2018 Chromebook modellerinin Snapdragon 845 mobil işlemci ile birlikte gelecek olması, sektörde çok farklı değişimleri de meydana getirecek. Her ne kadar Chromebook Türkiye satışları çok iyi bir seviyede olmasa bile, yaşanacak bu yeni gelişme, farklı bir bakış açısı getirebilir. Bu konu ile ilgili olarak daha önce Haber Tekno olarak hazırladığımız “Chromebook nedir?” isimli makalemize göz atabilir ve konunun detaylarını öğrenebilirsiniz.

Bu tip cihazları satın almak isteyen kullanıcılar, daha çok Chromebook Amazon satışları tarafına yöneliyordu. Ancak Qualcomm işlemciler ile birlikte satış hacimlerinin artabileceği düşünüldüğünde ve Amazon Türkiye’nin ilk tarihi de iddia edildiğinde, ülkemizde de bu cihazları sıkça görmek mümkün olacak gibi görünüyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here