2018 6.1-inç iPhone

2018 iPhone modelleri arasındaki 6.1-inç LCD ekranlı iPhone hakkında yeni sızıntı görseller paylaşıldı. Buna göre yeni modelin, iPhone 8’in devamı olacağını söylemek mümkün. Diğer iki model ise iPhone X benzerli bir tasarımda olacak. Özellikleri konusunda ise şu an için sadece Apple A12 işlemci konusunda emin olunabiliyor.

Yeni iPhone modelleri sızdırıldı!

Yeni sızdırılan görsellerde, 6.5-inç OLED ekranlı iPhone modeli ile birlikte 6.1-inç LCD ekranlı model kendini gösteriyor. LCD ekranlı modelin iPhone 8 tasarımı ile benzediği dikkat çekerken, OLED ekranlı modelin de iPhone X tasarımına benzediği görülebiliyor. Daha önce de Apple’ın iPhone X tasarımını uzun süre devam ettireceği konusunda bilgiler vermiştik. Yeni görsellerle beraber de bu durum destekleniyor.

2018 6.1-inç iPhone

Çift arka kamera özelliği, 2018 yılındaki modellerde de sadece 6.1-inç’lik ekranda olacak gibi görünüyor. Bununla birlikte Apple’ın, bir üçüncü modeli daha duyuracağı ve bu modelin de OLED ekrana sahip olacağı aktarılıyor. iPhone SE modelinin yerini alması beklenen bu modelin en büyük avantajı, fiyat noktasında kendini belli edecek.

2018 6.1-inç iPhone

Aktarılan bilgilere göre LCD ekran teknolojisi ve tek arka kamera ile gelecek bu modelin fiyatlandırması, 700 dolar ila 800 dolar arasında olabilir. Çentikli ekranı ile birlikte de tam manasıyla iPhone 8’in güncellenmiş hali gibi görüneceğini söylemek, yanlış olmayacaktır. İsimlendirme hakkında ise ekran boyutlarına göre iPhone 9 ve iPhone X Plus gibi bilgiler kendini gösteriyor olsa da çok daha farklı bir isimlendirme şekli ile de karşılaşacağını belirtelim.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here