2017 Mazda CX-9 Çarpışma Testinde!

2017 Mazda CX-9 çarpışma testinde dikkat çeken sonuçlar elde etti. İşte yeni 2017 Mazda CX-9 çarpışma testi ile ilgili detaylar!

2017 Mazda CX-9

2017 Mazda CX-9 çarpışma testi sonuçları ile dikkatleri üzerine toplamayı başardı. Mazda’nın SUV modellerinden olan 2017 model CX-9, Insurance Institute for Highway Safety tarafından yapılan testler sonucunda, “Top Safety Pick+” ödülünü almaya hak kazandı.

2017 Mazda CX-9, çarpışma testinden Top Safety Pick+ ödülünü aldı!

SUV kategorisinde yer alan otomobiller ile ilgili yeni çarpışma testleri devam ederken, Tesla Model X çarpışma testleri ile ilgili bilgilerden sonra şimdi de yeni CX-9 ile ilgili bilgiler ortaya çıktı.

IIHS tarafından açıklanan bilgilere göre 2016 yılının kasım ayı itibariyle üretimi başlana 2017 model CX-9, yapılan beş farklı çarpışma testinde en yüksek skorları elde etmeyi başardı. Bununla beraber 12 mhp(19.31 km/s) ve 25 mhp(40.23 km/s) hız aralığında yapılan otomatik fren testlerinde de 2017 model CX-9, çarpışmayı önlemeyi başardı.

2017 Mazda CX-9

Geriye dönecek olursak 2015 model CX-9, IIHS tarafından yapılan çarpışma testlerinden, “zayıf” derecelendirmesi ile ayrılmıştı. Aradan geçen süre zarfından, Mazda’nın hava yastığı sistemleri de dahil olmak üzere üstünden geçtiği güvenlik protokolleri ile 2017 Mazda CX-9, çarpışma testlerinden “Top Safety Pick+” ödülü ile ayrılmayı başardı.

Son olarak belirtmek gerekirse, bir otomobilin çarpışma testlerinden “Top Safety Pick+” ödülü alabilmesi için, birtakım şartlar bulunuyor. Bu şartlar gereği testlere katılan araçların ön çarpışma testlerinden beş defa üst üste “iyi” ve yukarı derece alması gerekiyorken, far düzeneği için verilen derecelerinden “kabul edilebilir” ve üzeri bir derece alması gerekiyor.

IIHS tarafından gerçekleştirilen çarpışma testlerinin videosunu, aşağıdaki bağlantı aracılığıyla izleyebilirsiniz.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here