2017’de Google’da En Çok Hangi Kelimeler Aratıldı?

Google, 2017 yılında da en çok aratılan kelimeleri listeledi. İşte ülkemizde 2017 yılı boyunca Google'da en çok aratılan kelimeler!

2017'de Google'da En Çok Hangi Kelimeler Aratıldı

Google, her yıl olduğu gibi bu yıl da en çok aratılan kelimeleri açıkladı. Ülke bazlı ve global olarak 2017 yılında Google’da en çok aratılan kelimeleri gruplar halinde yayınlayan Google, Türkiye için de bir liste hazırlamış durumda.

2017’de Google’da en çok aratılan kelime listesi!

2017'de Google'da En Çok Hangi Kelimeler Aratıldı

Öncelikle Türkiye’nin 2017 yılında Google üzerinden en çok arattığı kelimelere değinmek gerekirse, listenin başında Milli Piyango 2017 yer alıyor. Hemen ardında ise stres çarkı, YSK, e-okul ve referandum sonuçları bulunuyor.

Elbette ki Google, sadece en çok aratılan kelimeleri genel olarak vermekle yetinmedi. Kategorilere göre de tüm kelimeleri açıkladı.

2017’de Google’da en çok aratılan dizi: Game of Thrones – Taht Oyunları

2017’de Google’da en çok aratılan ünlü: Vatan Şaşmaz

2017’de Google’da en çok merak edilen: Pestisit

2017’de Google’da en çok aratılan şarkı: Gece Gölgenin Rahatına Bak

2017’de Google’da en çok aratılan yemek tarifi: Krep2017'de Google'da En Çok Hangi Kelimeler Aratıldı

2017 yılında dünya genelinde en çok aratılan kelimeler arasında ise ilk sırada Hurricane Irma yani Irma Kasırgası bulunuyor. Hemen ardında ise iPhone 8, iPhone X, Matt Lauer ve Meghan Markle yer alıyor. Global alanda doğal afet, ünlü oyuncular ve Apple’ın iPhone modelleri popüler bir hal almışa benziyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here